Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 31 marca. Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii
17/10/2016 - 18:00

Najlepsi jeźdźcy i mistrzowie są w Kamionce Wielkiej! [ZDJĘCIA/FILM]

Po raz trzeci w Ośrodku Hipoterapii i Jeździectwa Tara w Kamionce Wielkiej rozegrano Mistrzostwa Polski Amatorów w Sportowych Rajdach Konnych. Na starcie i co najważniejsze na mecie 36-kilometrowej trasy stanęło 11 jeźdźców.

- Ośrodek Hipoterapii i Jeździectwa Tara reprezentowało sześcioro zawodników i zawodniczek. W kategorii dużych koni na Mimi debiutowała w rajdzie Kamila Garwol, na Milano, również po raz pierwszy w zawodach startował Tadeusz Węgrzyn, a na Kaprysie pan Maciej Tochowicz, na Esmedro jechał doświadczony w rajdach Konrad Kocemba. W kategorii małych koni kolejną debiutujacą parę stanowiła Dominika Chmielewska i Wermut-Kur a także Monika Smętek z Pastyrką - relacjonuje z satysfakcją Urszula Kocemba.

- Gdy wszyscy zawodnicy wrócili z trasy i podliczono punkty wszystko stało się już jasne. Obydwa tytuły Mistrzów Polski Amatorów w Sportowych Rajdach Konnych przypadły reprezentantom naszej stajni. Wywalczyli je Dominika Chmielewska i Wermut-Kur oraz Konrad Kocemba ze swoim Esmedro - opowiada.

- Również nagroda za Wrażenie Ogólne przypadła parze z OHiJ Tara. Konrad Kocemba i Esmedro oraz Kamila Garwol i Mimi uzyskali taką samą ilość punktów. I chociaż sędziowie orzekli, że należy się pierwszej parze, to jednak Konrad zachował się jak dżentelmen i ułan z klasą, przekazując nagrodę młodszej koleżance - dzieli się wrażeniami Kocemba.

Dwa dni przed imprezą pogoda była bardzo deszczowa dlatego sędziowie wraz z organizatorami wydłużyli czas minimalny i tak trudnej górskiej trasy. Warto też podkreślić, że w tego typu rajdach liczy się nie czas a samopoczucie i kondycja konia na mecie. Jeśli koń dojedzie w złym stanie, w dużym uproszczeniu mówiąc "zajechany" jeździec zostanie zdyskwalifikowany nawet jeśli będzie pierwszy czasowo.

ES Film: Krzysztof Stachura

Sportowy Rajd Konny - Małopolska 2016


Dziękujemy za przesłanie błędu