Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
31/10/2016 - 11:05

Krużlowa Wyżna: Policyjny pościg za pijanym kierowcą. Chrysler uderzył w drzewo

Na drzewie w Krużlowej Wyżnej (gmina Grybów) zatrzymał się osobowy Chrysler, którym przed policjantami uciekał osiemnastolatek. Młody kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Od kilku dni na drogach regionu trwa policyjna akcja „Znicz 2016”. W sobotnią noc funkcjonariusze z grybowskiego komisariatu, pełniąc służbę na terenie gminy Grybów prowadzili rutynową kontrolę pojazdów. Podczas każdej z nich sprawdzali między innymi stan trzeźwości kierowców.

W Krużlowej Wyżnej kierowca osobowego Chryslera nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.

- Zlekceważył on polecenia mundurowych – powiedziała portalowi Sądeczanin.info mł. asp. Justyna Basiaga, rzecznika sądeckie policji. – Pomimo podania przez policjantów wyraźnego sygnału do zatrzymania się, kierowca Chryslera kontynuował jazdę, a następnie przyspieszył. 

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Prowadzący Chryslera nie miał zamiaru zatrzymać się. Mimo trudnych warunków na drodze pędził przed siebie.

- W pewnym momencie, na łuku drogi, na mokrej nawierzchni kierujący Chryslerem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i  uderzył w drzewo – dodaje rzeczniczka sądeckiej policji. – Prowadzący auto wysiadł z samochodu i próbował zbiec z miejsca zdarzenia.

Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali uciekiniera. Kierujący Chryslerem nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Wtedy wyszło na jaw, dlaczego nie chciał zatrzymać się do policyjnej kontroli.

- Okazało się, że 18-letni mieszkaniec gminy Grybów kierował samochodem mając w organizmie 0,77 promila alkoholu – mówi policjantka. – W dodatku nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

Zobacz także: Czarny Potok: Ford w rowie. Kierowca z „promilami” w szpitalu

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

(MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu