Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
22/12/2015 - 20:50

Stary Sącz: Burmistrz Lelek spuścił z oczu wędkarzy

Za jednogłośną aprobatą rady burmistrz Jacek Lelek zrzekł się uprawnień do ustalania i pobierania opłat od wędkarzy korzystających ze stawów na terenie gminy. Kompetencje te przekazane zostaną któremuś z kół Polskiego Związku Wędkarskich.

Do tej pory burmistrz ustalał stawki za opłaty wędkarskie a sprzedażą kart i kontrolą wędkujących zajmował się Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. Nie było to jednak zbyt fortunne rozwiązanie. Wędkarze najczęściej korzystają ze stawów a w szczególności z Dużego Stawu wieczorami, w nocy, w weekendy, czyli w czasie gdy MZGK tak naprawdę nie pracuje. – Musielibyśmy zatrudnić specjalnie jedną albo dwie osoby do sprzedaży zezwoleniem i kontroli – tłumaczył Tadeusz Pasiut MZGK.

By problem rozwiązać i zracjonalizować obsługę amatorów wędkowania, burmistrz zrezygnował z kompetencji w tej sprawie a radni w ślad za tym uchwalili, że zarządzanie w tym zakresie zostanie oddane w ręce któregoś z kół wędkarskich działających w pobliżu. W konsekwencji uległ również zmianie „Regulamin amatorskiego połowu ryb w wodach będących we władaniu gminy Stary Sącz”.

Ewa Stachura [email protected]

Fot.: archiwum UM w Starym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe