Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
15/03/2016 - 15:00

Zmiany na fotelu burmistrza Muszyny

Na burmistrzowskim fotelu w Muszynie dokonały się wielkie zmiany. Na miejscu zajmowanym przez Jana Golbę zasiadł dziś ….uparty przedszkolak, który z grupą maluchów zwiedzał magistrat. Tak bardzo spodobało mu się miejsce za przepastnym burkiem, że miał ochotę zabawić tam na dłużej.

Wizyta maluchów w muszyńskim magistracie była nietypową, przedszkolną lekcją. Dzieci miały zobaczyć jak funkcjonuje urząd miasta. W role przewodnika i nauczyciela wcielił się burmistrz Jan Golba, który pytał między innymi czym zajmuje się gospodarz uzdrowiska.

- Burmistrz jest szefem Muszyny. Kocha Muszynę. Musi o nią dbać - padały odpowiedzi.

Zwiedzanie magistratu zaczęło się od biura burmistrza, gdzie każdy maluch  mógł usiąść na najważniejszym w Muszynie fotelu i symbolicznie objąć władzę nad całym uzdrowiskiem. Jednemu z przedszkolaków tak bardzo spodobała się ta rola, że kilkukrotnie zasiadał za rozłożystym biurkiem.  

- Kto wie może to godny następca z najmłodszego o pokolenia mieszkańców uzdrowiska - zastanawia się Arkadiusz Cycoń, rzecznik muszyńskiego magistratu, który  relacjonuje przebieg tej niecodziennej wizyty.

Dzieci zobaczyły także jak wygląda praca zastępcy burmistrza, skarbnika gminy, kierowników referatów i sekretariatu. Były też w Urzędzie Stanu Cywilnego.

- Przedszkolacy dowiedzieli się jakie sprawy można tam załatwić. Znalazło się nawet kilka chętnych par, które chciały wziąć ślub... Niestety przedszkolaki będą musiały jeszcze troszkę poczekać zanim spełnią się ich marzenia. Na zakończenie uczestnicy lekcji dydaktycznej otrzymali upominki oraz słodycze - mówi rzecznik muszyńskiego magistratu.

(ami)

Fot: sxc.hu, UMiG Muszyna

maluchy u burmistrza


Dziękujemy za przesłanie błędu