Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
20/04/2024 - 10:05

Akordeon panuje w ich rodzinach od pokoleń. On sami okazali się mistrzami Sądeckich Młodych Talentów

Duet akordeonowy - Adrian Grybel i Kacper Król ex aequo z Krystianem Gizickim zajęli trzecie miejsce w konkursie muzycznym Sądeckie Młode Talenty. I śmiało możemy powiedzieć, że byli na ten sukces wręcz skazani, bo akordeon, to instrument, których w och rodzinach panuje od pokoleń.

Ewelina Boczarska: wielki głos, wielki sukces Sądeckich Młodych Talentów [WIDEO]

Przypomnijmy Adrian Grybel, Kacper Król mają kolejno 17 i 16 lat i na co dzień są uczniami drugich klas Zespołu Szkół Samochodowych im Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu. Ich opiekunem artystycznym jest Mateusz Podolski. Młodzi instrumentaliści w trakcie konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty zagrali w duecie utwór „La noyee" Yanna Tiersena. 

Już w trakcie eliminacji jury nie kryło, że to utwór wyjątkowo wymagający a wykonawcy naprawdę świetnie sobie poradzili z jego wykonaniem. Potwierdzeniem klasy wykonawców był wynik głosowania sms, w którym nasi Czytelnicy przyznali Adrianowi i Kacprowi aż 62 głosy, które dały im przepustkę do ścisłego finału rywalizacji a potem wspomniane trzecie miejsce we wczorajszym finale i stypendium im. Braci Potoczków.

Poznajcie piątkę laureatów konkursu muzycznego Sądeckie Młode Talenty!

Z naszej rozmowy, którą przeprowadziliśmy z muzykami wynika też jednoznacznie, że obaj skazani wręcz byli na ten sukces. Dlaczego, bo obaj dorastali i funkcjonują przy dźwiękach akordeonów właśnie. Akordeon jest u nich instrumentem rodzinnym a my już wiemy, że stypendium nastolatkowie wydadzą właśnie za zakup nowego i naprawę posiadanego już instrumentu. Ale czy tylko pasja muzyczna jest tą jedyną w ich życiu? Jakie mają plany na przyszłość? Jak godzą wielogodzinne ćwiczenia muzyczne ze szkołą? Posłuchajcie naszej rozmowy. ([email protected] Fot.: ES/TV Sądeczanin) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu