Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
17/07/2020 - 10:45

Dzieciaki z Piwnicznej znów mają basen za darmo. Dla innych jest tu drożej

Jedną życzliwiej przyjętych decyzji burmistrza Dariusza Chorużyka była ta dotycząca zwolnienia piwniczańskich dzieciaków z opłat za wstęp na kąpielisko na Radwanowie. Jak to wygląda w tym roku?

Mimo trudnej sytuacji budżetowej w Piwnicznej-Zdroju, gdzie obok zadłużenia gminy wynikającego z inwestycji infrastrukturalnych nałożył się w tym roku spadek dochodów związanych z epidemią COVID-19 (mniejsze wpływy z podatków od nieruchomości i dzierżaw gminnego majątku, spadek wpływów z opłaty miejscowej i klimatycznej wynikający z drastycznego spadku ruchu turystycznego) mamy dla mieszkańców gminy doskonałe wieści. Szczególnie dla rodzin z dziećmi. Burmistrz Dariusz Chorużyk podtrzymał zwyczaj darmowego udostępniania basenów na kąpielisku w Radwanowie dla dzieci z terenu całej gminy.

Zobacz też: Pannonica odwołana przez COVID-19. Międzynarodowy festiwal się nie odbędzie

Za okazaniem legitymacji uczniowie mogą korzystać z basenu bez ograniczeń, bez opłat, ale od godziny 16 do zamknięcia obiektu. Z kolei przedszkolaki – o których w zeszłym roku burmistrz w pierwszym komunikacie zapomniał – mogą korzystać z tego samego przywileju za okazaniem zaświadczenia z przedszkola.

Kolejna informacja nie jest już taka radosna. Otóż w tym roku nadszedł czas, że gmina zdecydowała się na podniesienie cen biletów. I tak godzina – bilet normalny – kosztuje teraz zamiast 7 zł – 10 zł, bilet ulgowy dla dzieci - 8 zł zamiast 5 zł.

Za to na pocieszenie utrzymano na tym samym poziomie koszt wejściówki na cały dzień. Dorosły musi za tę przyjemność zapłacić 32 zł, z Kartą Dużej Rodziny – 26 zł. Za dziecko do lat 12 trzeba w tym wypadku zapłacić – 22  zł.

Trzeba też podkreślić, że kąpielisko na Radwanowie honoruje Karty Dużej Rodziny przy zakupie każdego z oferowanych biletów. Szczegółowy cennik powyżej.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu