Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
09/02/2024 - 16:40

Drogowa masakra w Nowym Sączu! Kierowcy stali w ogromnych korkach [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Nie mogło być inaczej. Protest rolników, który w piątek odbywał się w Nowym Sączu sprawił, że w mieście tworzyły się bardzo duże korki. Utrudnienia na ulicach były zauważalne. Kierowcy nie mieli łatwo.

Protest rolników w Nowym Sączu

Bardzo dużo dzieje się w piątek w Nowym Sączu. Wszystko oczywiście za sprawą protestu rolników, który zmobilizował mieszkańców całego regionu. Niezwykle tłumnie przybyli do miasta, pokazując prawdziwą jedność. 

Dlaczego protestują? Mówił o tym w studiu “Sądeczanina” organizator strajku - Mateusz Wojtarowicz. - Walczymy nie tylko o siebie, ale także o polski interes. I nie chodzi tylko o import zbóż z Ukrainy czy  zielony ład, który chce nam zafundować Bruksela. To także rosnące od dwóch lat koszty produkcji związane z uprawą zbóż, w sadownictwie czy mleczarskiej branży, nieprzystające do ceny sprzedaży - tłumaczył. Całą rozmowę możecie zobaczyć TUTAJ

Wszystko rozpoczęło się na “jojku”, a więc parkingu przy Alejach Piłsudskiego. Mieliśmy tutaj kilka przemówień. O godzinie 12 rolnicy ruszyli na ulice. Według planów do 16 mają krążyć na odcinku pomiędzy rondem Solidarności, a rondem Jana Pawła II.

- W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na ten problem. Liczymy się  z tym, że niektórzy  mogą być wkurzeni, ale wśród mieszkańców miast mamy też poparcie dla swoich racji - wyjaśniał Mateusz Wojtarowicz. - Będziemy jechać zgodnie z przepisami i będziemy się starać, żeby to było jak najmniej uciążliwe dla kierowców - dodawał.

Korki w Nowym Sączu

Tak, jak można było przypuszczać, utrudnienia w Nowym Sączu były w tym czasie jednak bardzo duże. Widzieliśmy je już podczas wyjazdu ciągników. Zablokowane były wówczas Aleje Piłsudskiego.

Najbardziej zakorkowane stały się oczywiście ulice, którymi poruszały się ciągniki, a więc Prażmowskiego, Nowochruślicka, Pieczkowskiego i Witosa. W niektórych miejscach jechały jeden za drugim, w innych były przeplatane samochodami. Momentami sznur, który się tu ciągnął był ogromny.

Szczególnie było to widać, kiedy zaczęły się godziny szczytu. Kierowcy zdecydowanie nie mieli w piątek łatwo Jak wyglądały korki? Przekonacie się oglądając materiał filmowy. ([email protected], fot.: Rafał Gajewski, Mateusz Pogwizd, wideo: Rafał Gajewski)

Strajk rolników w Nowym Sączu
Jak zapowiadali, tak zrobili. Już przed godziną 10 na sądeckie “jojko” ze wszystkich stron zaczęły zjeżdżać ciągniki. Tak rozpoczął się protest rolników.


Dziękujemy za przesłanie błędu