Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
10/07/2017 - 16:05

Galeria Sandecjana: Nowy Sącz oczami największych artystów [VIDEO, ZDJĘCIA]

Imieniny Nowego Sącza dobiegły już końca, ale wspomnienia wciąż jeszcze pozostały. W finałowym dniu imprez na sądeckim rynku, licznie zgromadzona publiczność podziwiała spektakl historyczny Romana Kołakowskiego pt. „Galeria Sandecjana”. W widowisku wzięli udział znani artyści, którzy pochodzą z Sądecczyzny.

„Galeria Sandecjana” to spektakl muzyczny odwołujący się do współczesności miasta i jego mieszkańców. Na scenie przed ratuszem wystąpili znani sądeccy aktorzy i wokaliści, którzy w Nowym Sączu rozpoczynali swoją karierę artystyczną.

Spośród aktorek na scenie można było zobaczyć Katarzynę Ucherską, Angelikę Kurowską i Katarzynę Zielińską. Z wokalistów wystąpili Natalia Zabrzeska, Małgorzata Sarata i Majka Jeżowska. Nie mogło zabraknąć także znanych aktorów – Piotra Piksy i Jerzego Schejbala.

Zobacz także: W jakiej sądeckiej kawiarni aktora Katarzyna Ucherska uczyła się do matury z matematyki? [FILM]

To niezwykłe widowisko poprowadził Leszek Mazan. Podczas spektaklu w słowach piosenek przewijały się motywy sądeckie. Wszystkie piosenki były oparte o autentyczne opowieści sądeczan.

Zobacz także: Katarzyna Zielińska o Nowym Sączu: Jagiellońska zawsze mi się kojarzyła z supermodnymi zakupami [FILM]

Słowa piosenek były bardzo osobiste dla sądeckich artystów. Można było usłyszeć o ich dzieciństwie, latach szkolnych, ulubionych miejscach, bliższych i dalszych dziejach rodzin, sądeckich adresach, kolegach i przyjaciołach.

Zobacz także: Tomasz Brzeski: Mgr Mors namalował dla niego największe sądeckie gwiazdy

Roman Kołakowski zaprosił do współpracy także znane artystyczne zespoły z Nowego Sącza, a nawet kibiców Sandecji. Artysta nie mógł pominąć jakże ważnego dla sądeczan awansu sądeckiego klubu do Ekstraklasy. Na tę okazję napisał specjalną piosenkę, która została zaśpiewana podczas niedzielnego spektaklu.Impreza zakończyła się pokazem sztucznych ogni.

RG ([email protected]), Fot. RG, KS
 

Galeria Sandecjana: Nowy Sącz oczami największych artystów
Imieniny Nowego Sącza dobiegły już końca. W finałowym dniu imprez na sądeckim rynku, licznie zgromadzona publiczność podziwiała spektakl historyczny Romana Kołakowskiego pt. „Galeria Sandecjana”. W widowisku wzięli udział znani artyści, którzy swoje korzenie mają na Sądecczyźnie.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe