Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
16/08/2019 - 17:25

Nowy Sącz: odkryty basen nad Łubinką dla mieszkańców w 2020 roku? [FILM]

Władze miasta przejęły od prywatnego najemcy kompleks rekreacyjno - wypoczynkowy wraz z odkrytym basenem nad Łubinką przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu. Prywatnemu przedsiębiorcy Andrzejowi Dankowi zakończyła się zawarta z miastem umowa. Jaka będzie przyszłość tego terenu i co dalej ze zniszczoną niecką basenową?

Wakacje powoli dobiegają końca. Kolejny sezon otwarty basen nad Łubinką przy ul. Źródlanej straszył i zarastał chwastami. Wielu sądeczan już dawno porzuciło nadzieję, że będą mogli znowu kąpać się w tym miejscu. Choć oczywiście nie wszyscy.

Nowy Sącz nie ma, niestety, aquaparku i od kilku już lat nie ma de facto otwartego basenu.

Sądeczanie dawno zapomnieli o tym, że kiedyś można było kąpać się w basenie. Dzisiaj, jak mówi wielu mieszkańców nadaje się jedynie do wyburzenia. Od 2014 roku basen jest nieczynny. Wtedy niecka została uszkodzona przez powódź.

Mieszkańcy Nowego Sącza chcieliby, aby ten teren znowu zaczął tętnić życiem i, aby można byłoby się tam znowu kąpać. Jest to jedyny taki otwarty obiekt w mieście.

Przypomnijmy, że kompleks przy ul. Źródlanej 71 (basen, brodzik dla dzieci i stojące nieopodal na tym terenie budynki) użytkował od 2010 roku znany sądecki przedsiębiorca Andrzej Danek. Prowadził on na tym terenie inne formy działalności.

Umowa najmu od miasta wspomnianego terenu skończyła się mu kilkanaście dni temu (31 lipca). Przypomnijmy również, że w umowie, która była zawarta między obiema stronami była mowa o zwrocie przez miasto 50 proc. nakładów poniesionych przez użytkownika basenu. W akcie notarialnym Andrzej Danek miał zagwarantowane prawo do zwrotu równowartości połowy nakładów po wycenie rzeczoznawcy powołanego przez Urząd Miasta, oczywiście po upływie terminu zawartej umowy.

Dotychczasowy najemca przyznaje, że już nie zawiaduje terenem.

- Umowa najmu dobiegła końca – mówi. – Coś się zaczęło, coś skończyło – stwierdza krótko Andrzej Danek.

Co dalej ze zdewastowanym basenem odkrytym i znajdującymi się tam budynkami? Właścicielem terenu jest miasto.

Jakie są plany wobec tego kompleksu zapytaliśmy prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla?

- Sądeczanom obiecałem otwarty basen i słowa dotrzymam - zapewnia prezydent Nowego Sącza. - W 2020 roku planujemy jego otwarcie.

Takie są plany względem samego basenu, którym ma, jak zaznaczył prezydent zawiadywać miasto, a konkretnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

A co ze znajdującymi sie tam budynkami, czyli częścią motelową? Władze miasta planują wydzierżawić te obiekty. Na tą część zostanie ogłoszony przetarg.

- Trwają prace projektowe - dodał Ludomir Handzel.

i.michalec@ sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu