Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
07/02/2018 - 11:15

Nowy Sącz: Ta studzienka, to chyba już lekka przesada! [WIDEO/ZDJĘCIA]

- Nie wstyd wam? – tak zaczęła się moja rozmowa telefoniczna z Arkadiuszem Szafranem, mieszkańcem osiedla Wólki, który zadzwonił wczoraj do naszej redakcji. Pokonując konsternację szybko zapytałam: - Ale za co? Okazuje się, że chodziło o studzienkę na ulicy Barbackiego na osiedlu Wólki.

- Macie redakcję przy Barbackiego a nie widziałem żeby ktoś od was coś napisał o tym, jak wygląda ta ulica – usłyszałam w odpowiedzi. I cokolwiek urażona, bo o czym jak o czym, ale sądeckich ulicach to u nas materiałów prawdziwy dostatek, szybko panu wytłumaczyłam, że osobiście kilka razy interweniowałam w sprawie paru drobnych acz palących napraw.

- No to teraz niech się pani przejdzie w kierunku Gondoli i niech pani zwróci uwagę na studzienki. Szczególnie na jedną. Ja tylko czekam aż tu ktoś oponę rozerwie. Ja rozumiem, że most, że ronda, ale taka studzienka, to chyba już jednak przesada. Jak się pani przejdzie wzdłuż całej Barbackiego, to pani zobaczy, że podobnych cudeniek jest tu o wiele więcej – wyrzucił z siebie jednym tchem mój rozmówca.

Zobacz też: Tak zaprojektowali rondo na Helenie, że lokalny biznes czeka plajta? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Grzecznie acz z wielką ciekawością zapytałam: - A dzwonił pan już w tej sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg? Tu pan Andrzej zamilkł, domyśliłam się, że tym samym odpowiedź jest przecząca.

- Sama pani wie, że z mediami, to się wszyscy liczą a na pewno pani tędy nie raz, a kilka razy dziennie jeździ – na takie dictum argumentów mi zabrakło.

Nazajutrz uzbrojona w aparat przeszłam od redakcji aż do siedziby kotłowni. No rzeczywiście. Jakość nawierzchni pozostawia sporo do życzenia, ale hitem okazała się owa studzienka. Nawierzchnia wokół niej zapadła się na tyle mocno, że krawędź pokrywy wystaje ładnych kilka centymetrów nad jezdnię. Dokumentację zdjęciową wykonałam, załączam ją do publikacji. Niech każdy sobie obejrzy i oceni.

Zobacz też: Ballada o studzienkach, śnieg pada a asfalt topnieje…

Wszystkie uwagi odnośnie stanu dróg można zgłaszać bezpośrednio do MZD za pośrednictwem poczty elektronicznej email: mzd_ns@ns.onet.pl lub dzwoniąc pod numery tel.: 18 442-88-60, 18 442-79-67 lub 18 442-78-00. Taki komunikat umieszczałam już w kilku publikacjach na prośbę kierownictwa MZD. Postanowiłam sprawdzić empirycznie, jak ów system działa. Pani z sekretariatu przełączyła mnie do inspektora, a ten skrupulatnie odnotował zgłoszenie: rodzaj i miejsce i potem krótko i urzędowo zapowiedział: - Naprawimy.

Kiedy? Nie omieszkamy państwa poinformować.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot. I film: ES

Nowy Sącz: Ta studzienka to chyba już jednak przesada!
- Nie wstyd wam? – tak zaczęła się moja rozmowa telefoniczna z Arkadiuszem Szafranem, mieszkańcem osiedla Wólki, który zadzwonił wczoraj do naszej redakcji. Pokonując konsternację szybko zapytałam: - Ale za co? Okazuje się, że chodziło o studzienkę.


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021