Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
02/05/2018 - 09:45

Piwniczna-Zdrój: Te drzewa będą zaraz lądować na samochodach?

- Zróbcie materiał i to szybko, bo tu już jeden incydent był. Tak nie może być, że te drzewa tak sobie leżą tuż nad drogą – poprosili nas mieszkańcy Piwnicznej Zdrój, którzy mieszkają tuż przy remontowanej właśnie drodze powiatowej – przy ul. Szczawnickiej.

O co chodzi? Trwa remont ulicy Szczawnickiej a jednocześnie prowadzona jest wycinka drzew tuż przy jezdni. Drzewa leżą na stromym stoku, dosłownie tuż przy jezdni. Część mieszkańców obawia się o swoje bezpieczeństwo.

Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Czerwiński odpowiada na nasz sygnał krótko i treściwie. – Zaraz wyślę tam naszego inwestora. Teren budowy został przekazany wykonawcy, ale nie może tak być, że coś przeszkadza, albo zagraża mieszkańcom.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Bez tego mostu nie ruszą z budową przedszkola na Czerczu!

Dosłownie po kilku minutach dyrektor sam do nas zadzwonił z kolejnymi informacjami. – Tę wycinkę prowadzą leśnicy na zlecenie gminy, ale właśnie w związku z budową drogi i już mam informację, że będą te drzewa chcieli jak najszybciej usunąć żeby nie kolidowały z budową.

Przy okazji przypomnijmy, że w ramach przebudowy ulicy Szczawnickiej zostanie położona nie tylko nowa nawierzchnia, ale również wybudowany chodnik.

ES [email protected] Fot.: KSDziękujemy za przesłanie błędu