Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
12/09/2019 - 12:05

Podegrodzie sesja LIVE - o wzroście dochodów gminy i przejęciu gruntów

Dziś podczas kolejnej sesji w Podegrodziu radni pochylą się nad tematem zmian w budżecie gminy na 2019 rok i planowania przestrzennego. Czego owe zmiany będą dotyczyć?

Jak informuje zastępca wójta Stanisław Mazur zmiany w budżecie sprowadzą się do wprowadzenia do dochodów pozyskanych przez gminę dotacji odnoście budowy przedszkola i żłobka w Brzeznej. Zgodnie z procedurami – choć gmina od początku zakładała, że projekty otrzymają wsparcie zewnętrzne - formalnościom musi stać się zadość i radni muszą zagłosować i pieniądze przyjąć na mocy stosownej uchwały. Warto też dodać, że już jest niemal gotowy szyb do windy, w którą wyposażona będzie nowa placówka edukacyjna w Brzeznej. Tu dofinansowanie przyznał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Zobacz też: Podegrodzie: ile sołectwa chcą pieniędzy od gminy? Harmonogram zebrań

Zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego sprowadzą się do przyjęcia wniosków złożonych przez samych mieszkańców, którzy chcą się tu budować czy rozbudowywać swoje nieruchomości: gospodarskie czy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Mamy też bardzo dobre wieści dla mieszkańców Mokra Wieś – radni podejmą dziś uchwałę o przejęciu przez gminę nieruchomości gruntowej pod budowę, przebudowę drogi gminnej. By można było zabrać się do projektowania drogi, inwestor, czyli gmina musi dysponować prawem własności do terenu, który projektem będzie objęty,

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020