Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
11/09/2019 - 12:40

Pogoda oszalała. W górach już śnieg i upiorny cyklon idzie do Polski [WIDEO]

Kotlina Sądecka zalana jest słońcem, bo w końcu mamy jeszcze kalendarzowe lato, a w górach już biało. Najwyższe partie Tatr są delikatnie ośnieżone. Ratownicy TOPR ostrzegają turystów. Szlaki mogą być oblodzone. Czy to już preludium do zimy, która nawiedziła… słoneczną Italię. Pogoda zwariowała? Do tego wszystkiego nad Europę naciąga tropikalny cyklon, który możemy poczuć także w Polsce.

Najwyższe partie polskich Tatr są już oprószone śniegiem. Jeszcze niedawno ratownicy TOPR ostrzegali turystów przed burzami z piorunami, teraz radzą, aby uważać podczas wędrówek w wyższych partiach gór,  bo szlaki mogą być oblodzone. Minusowe temperatury dłużej utrzymają się po słowackiej stronie.

Czytaj też Fatum? Kolejne uderzenia pioruna w Tatrach. Turyści z dzieckiem w szpitalu.

Czy to,  co dzieję się w Tatrach to już preludium do zimy? Analitycy Severe-weather.eu, serwisu opisujący ekstremalne zjawiska pogodowe zagrażające Europejczykom, opublikowali na funpage’u zasypane śniegiem północne Włochy.

W chłodzie i śniegu swój urlop zakończyła podróżująca camperem po słonecznej Italii mieszkanka Nowego Sącza, która przesłała nam zdjęcie przyprószonej białym puchem Przełęczy Timmelsjoch,  położonej na wysokości 2509 m n.p.m., na granicy Austrii i Włoch.

- Zaczęłam urlop w kostiumie kąpielowym, zakończyłam w czapce i rękawiczkach – śmieje się nasza czytelniczka.

To nie koniec pogodowych zawirowań. Analitycy Severe-weather.eu, przestrzegają przed tropikalnym cyklonem Gabrielle, który na własnej skórze możemy poczuć także w Polsce. Wedle ich przewidywań 11 i 12 września jako bardzo silny tropikalny sztorm uderzy w północną część Wysp Brytyjskich i Wyspy Owcze - piszą na Facebooku.

Czytaj też Strach się bać. Tropikalny cyklon idzie na Europę. Poczujemy go w Polsce [WIDEO]

Serwis Twoja Pogoda dodaje, że skutki cyklonu Gabriell, a także Huraganu Dorian odczujemy także w Polsce.. W piątek, 13 września, od północnego zachodu na południowy wschód wędrować będą jego liczne fronty atmosferyczne, a wraz z nimi deszcze. Będzie też mocniej wiać, ale najwyżej do 50-60 km na godzinę.

[email protected] fot. MDDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)