Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
25/03/2019 - 12:05

Senator Jan Hamerski: rozwój ekonomiczny? Nie przeszkadzajmy mieszkańcom

Jan Hamerski senator PiS, członek senackiej komisji infrastruktury, też zabrał głos w debacie "Sądeczanina" o przyszłości regionu. jest przekonany, że w sprawach ekonomicznych mieszkańcy naszego regionu świetnie sobie poradzą sami. Natomiast jeśli chodzi o komunikację, to nie ruszymy naprzód, jeśli samorządy nie przedłożą interesu regionu nad interes pojedyńczego miasta czy wsi.

Zobacz też: Politycy jednym głosem o regionie. Bo Sądecczyzna łączy, nie dzieli

Senator Jan Hamerski, był jednym z wielu samorządowców, którzy dyskutowali o przyszłości Nowego Sącza i Sądecczyzny podczas debaty zorganizowanej w ramach Spotkania Góralsko-Lachowskiego w Łącku. W dyskusji, prowadzonej przez historyka i publicystę Jakuba M. Bulzaka, wzięli udział Witold Kozłowski - marszałek województwa małopolskiego, Ludomir Handzel – prezydent Nowego Sącza i Jan Dziedzina – wójt gminy Łącko. Organizatorami spotkania byli Związek Podhalan Oddział w Łącku, Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował portal Sądeczanin.info.

- Zacznę przewrotnie. Jeśli chodzi o ekonomię, to ludzie sobie poradzą. Bo zarówno Lachy jak i górale należą do najbardziej przedsiębiorczych części polskiego narodu, polskiej społeczności. I tutaj zostawiłbym tylko ludziom wolną rękę. Pozwoliłbym im robić to, co uważają za stosowne. Więcej wolności gospodarczej i dadzą sobie radę - mówił Jan Hamerski zagadnięty o to, co jest największym potencjałem naszego regionu.

senator Jan Hamerski

Zobacz też: Witold Kozłowski marszałek Małopolski: na Sądecczyznę trzeba spojrzeć szerzej

- Jeśli chodzi o sprawy stricte związane z rządem i samorządem, to myślę, że to, co jest najistotniejsze to dostępność komunikacyjna. Nie będę już powtarzał, bo zabrzmiałoby to jak banał. Dojazd na Podhale i dojazd na Sądecczyznę - chwała Bogu, że się coś od paru lat w tej materii robi – komentował zaznaczając, że mocno liczy na to, jako członek senackiej komisji infrastruktury, że władzom uda się zrealizować w tej perspektywie wszystkie zaplanowane etapy budowy połączenia kolejowego Podłęże - Piekiełko.

Przy czym senator Hamerski podkreśla, że zadaniem samorządowców każdego szczebla - od gminy, przez powiat po województwo - jest swoje miasto, gminę i powiat w tym celu udostępnić. To podstawa sukcesu na niwie komunikacyjnej. Tu nie ma miejsca na lokalne interesy, tu trzeba patrzeć szerzej.

Cała rozmowa w materiale filmowym.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu