Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 lipca. Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
25/03/2019 - 11:10

Stanisław Pasoń o rozwoju regionu: skłócona rodzina nigdy nie będzie szczęśliwa

Jak zawsze podkreśla, jest najpierw chłopem i przedsiębiorcą, dopiero potem samorządowcem. W czym Stanisław Pasoń, były poseł i radny sejmiku województwa małopolskiego z list PSL upatruje szans na rozwój Sądecczyzny? To kolejny głos w debacie "Sądeczanina" o przyszłości regionu.

Stanisław Pasoń uważa, że o wartości samorządowca bardziej decyduje to, jakie ma doświadczenie zawodowe niż to, ile lat zajmuje się polityką. Bo polityki nie można uprawiać w oderwaniu od realiów codzienności regionu.

- Trzeba troszeczkę w życiu przejść, żeby pomagać innym - mówił zdecydowanie, by zaraz, bez wahania, wymienić to, co w naszym regionie najcenniejsze: walory turystyczne i krajobrazowe oraz wyjątkowe położenie geograficzne.

Zobacz też: Urszula Nowogórska w debacie o regionie: musimy zacząć mówić jednym głosem

- Jeżeli będziemy używać tego w odpowiednich proporcjach, to będzie wszystko dobrze - komentuje, zastrzegając, że zmiany nie zajdą z dnia na dzień, a markę Sądecczyzny trzeba budować wolniej, ale za to konsekwentnie i z rozmysłem. - Bo to wszystko są pieniądze i to nie nasze, polityków, tylko pieniądze obywateli – tłumaczy.

Dla niego osobiście priorytetem jest i będzie kultywowanie naszej tradycji. Pytany o to, czy samorządowcy Sądecczyzny potrafią współpracować odpowiedział tak: - Widziała pani szczęśliwą rodzinę, męża z żoną i dziećmi jak będą skłóceni? Widziała pani szczęśliwych sąsiadów gdy są skłóceni? Odpowiedź jest bardzo krótka: zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

Zobacz też: Witold Kozłowski marszałek Małopolski: na Sądeczyznę trzeba spojrzeć szerzej

Stanisław Pasoń był jednym z gości debaty „O przyszłości Nowego Sącza i Sądecczyzny", która odbyła się 23 marca jako część Spotkania Góralsko-Lachowskiego w Łącku. Jako paneliści udział w niej wzięli Witold Kozłowski - marszałek województwa małopolskiego, Ludomir Handzel – prezydent Nowego Sącza i Jan Dziedzina – wójt gminy Łącko. Organizatorami spotkania byli Związek Podhalan Oddział w Łącku, Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina i Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal Sądeczanin.info.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura  

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik