Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
15/01/2021 - 20:25

Szukamy najlepszych z najlepszych. Zgłoś kandydata na Sądeczanina 2020 Roku

Pochodzą z różnych środowisk. Wszyscy są wyjątkowi i mają w sobie pozytywną energię, którą potrafią zarazić innych. Tacy są bohaterowie prestiżowego plebiscytu "Sądeczanin Roku". Organizowany od ponad dwudziestu lat, wyłonił już pokaźną, znakomitą drużynę zwycięzców. W tym roku także się odbędzie, choć w cieniu pandemii koronawirusa. Jak będzie wyglądać tegoroczny plebiscyt, na to pytanie odpowie Przemysław Bawołek, dyrektor Biura Fundacji Sądeckiej, która plebiscyt współorganizuje.

- Rok 2020 był dziwnym i trudnym rokiem, ale to właśnie w tych trudnych czasach my jako sądeczanie bardzo często inspirujemy się autorytetami. Zastanawiamy się co wybitne jednostki powiedziałyby właśnie w tym momencie, szukamy recepty na nasze bolączki, dlatego podjęliśmy decyzję, że organizowany od 1998 roku plebiscyt również zostanie zorganizowany i w tym roku, ale w nieco zmienionej formie. Przede wszystkim skupiamy się na promocji medialnej. Na zakończenie plebiscytu odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników i jeśli obostrzenia zostaną w jakimś stopniu zmniejszone, ceremonia wręczenia dyplomów – wyjaśnia Przemysław Bawołek, dyrektor biura Fundacji Sądeckiej.

Zobacz też Wokół jest mnóstwo wspaniałych ludzi. Zgłoś kandydata na Sądeczanina 2020 roku

Czy w tym roku wśród osób zgłaszanych do plebiscytu będą przeważać bohaterowie czasów zarazy, ci, którzy w tej trudnej sytuacji nieśli pomoc innym?

- Gdy prześledzimy listę wszystkich osób nominowanych w poszczególnych edycjach tego plebiscytu, to zobaczymy, że mamy reprezentację różnych środowisk, branż i dziedzin. To pokazuje, że sądeczanie potrafią zauważyć i wskazać te wybitne osobowości, które działają wszechstronnie i które są praktycznie wszędzie – są rozpoznawalni albo działają skrycie, ale swoją tytaniczną pracą budują pozytywne relacje i wpływają na społeczne przemiany. „Sądeczanin Roku” to plebiscyt wszystkich sądeczan i to sądeczanie decydują, które osoby zostaną wyróżnione – tłumaczy.

Jak zgłosić kandydata?

- Na zgłoszenia czekamy do 29 stycznia. Wystarczy tylko wypełnić formularz, który znajduje się na portalu Sądeczanin. Następnie odbędą się obrady kapituły, która zatwierdzi ostateczną listę osób nominowanych. W tym roku głosowanie rozpocznie się 15 lutego i potrwa do 26 lutego do godziny 10. Głosować można na trzy sposoby. Tak jak to było w poprzednich latach, poprzez formularz elektroniczny, smsowo albo wypełniając kupon zamieszczony w miesięczniku – wyjaśnia dyrektor biura Fundacji Sądeckiej Przemysław Bawołek.

Zwycięzcę plebiscytu poznamy 28 lutego. Tytułem „Sądeczanina Roku” dotychczas mogą pochwalić się: Barbara Szarota, ks. Prałat Stanisław Lisowski, ks. Mieczysław Czekaj, Wiesław Czop, Ryszard Florek, ks. Janusz Szczypka, gen. Zygmunt Staniszewski, Krzysztof Mączka,  Piotr Droździk, Anna Szczepanik-Dziadowicz, Ryszard Nowak, Celestyn Żeliszewski, Barbara Cetnarowska, Lucyna Zygmunt, Marta Mordarska, ks. Stanisław Kukla, Benedykt Poręba, Jan Radzik, ks. Józef Babicz, Wojciech Mróz, Maria Kogut. (r.gajewski@sadeczanin.info Film D. Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu