Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
13/11/2017 - 08:30

Teletydzień: Nowy Sącz jest po prostu wielki! [WIDEO]

Miniony tydzień udowodnił, że Nowy Sącz jest naprawdę wielki. Mamy szkołę, która od 199 lat jest kuźnią największych Polaków, mamy wyjątkowo utalentowaną młodzież, która co i rusz rusza na podbój świata i mamy wyjątkowo wielkie serca.

Zobacz też: SERCE-SERCU. Już 1 grudnia rusza kolejna edycja największej akcji charytatywnej na Sądecczyźnie [WIDEO]

Już 1 grudnia rusza kolejna edycja akcji charytatywnej Serce-Serce organizowane przez Fundację Sądecką od 1995 roku. W sklepach całego regionu znów pojawią się wolontariusze, którzy zbierać będą żywność dla najbardziej potrzebujących. Dlaczego warto pomagać?

 Czy masz dziewczynę? Rozdałeś już pierwsze autografy? Jakie masz plany po zdaniu matury? Te i wiele innych pytań, zadaliśmy Michałowi Szczygłowi – ćwierćfinaliście programu telewizyjnego The Voice of Poland, który odwiedził redakcję Sądeczanina. Posłuchajcie sami!

Zobacz też: „Wstydź się, wstydź, on zasiurał całe miasteczko”, ale dlaczego? [WIDEO]

Czytelnicy zaalarmowali nas, że zniknęła figurka Matki Boskiej z kapliczki stojącej na posesji w narożniku ulic Rejtana i Śniadeckich. Jednak jak zapewnia kierownik z sądeckiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków figurka jedynie zmieniła właściciela. Stanie na posesji wieloletniej opiekunki kapliczki.

 W przyszłym roku przypada dwusetna rocznica utworzenia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza - szkoły, która na trwałe wpisała się w historię Nowego Sącza. Z tej okazji powstaje pierwsza, prawdziwa monografia szkoły. Okazało się, że w jej przebogatej historii są rozdziały i postaci równie barwne jak historia samego miasta.

Zobacz też: Michał Szczygieł, ćwierćfinalista programu The Voice of Poland zdradza nam swoje sekrety [WIDEO]

W ślad za wieloletnimi staraniami znanego i cenionego sądeckiego historyka Jerzego Gizy grób generała Bronisława Pierackiego wróci na Stary Cmentarz przy Alejach Wolności. Nastąpi to w przyszłym roku, kiedy będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe