Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
06/07/2018 - 17:25

Teletydzień: Sądecczyzna ostro się buduje! [WIDEO]

Mijający tydzień zdominowały dwa tematy: wielkich inwestycji i wyników matur. Jak to wygląda w obiektywie kamery TV Sądeczanin?

Nad Popradem powstaje kładka dla rowerzystów, która połączy Nowy Sącz ze Starym Sączem. Jak bardzo ta kładka jest potrzebna doskonale wie każdy, kto już korzystał z rowerowej trasy EuroVelo i VeloDunajec. Dziś, by przedostać się na drugi brzeg Popradu, trzeba skorzystać albo z wąskiej ścieżki na moście kolejowym lub przez chaszcze dostać się do ulicy Węgierskiej i na most drogowy. W listopadzie to się już zmieni.

Zobacz też: Dojazd jak pobojowisko. Brak kanalizacji odcina dostęp do parkingowego biznesu

Biedronka przy Bulwarze Narwiku już zamknięta. Zniknęły namioty, w których handlowano kwiatami. Ze stacji, na której można było kupić gaz do auta, zostały tylko dwie wielkie beczki. Kupa gruzu pozostała z fragmentu pawilonu, w którym przez długie lata sprzedawana była chemia gospodarcza, sprzęt AGD, RTV a jeszcze wcześniej meble. Znika powoli z krajobrazu kilkupiętrowy budynek, w którym działało jedno z sądeckich wydawnictw i drukarnia. Powstaje tu kolejny hipermarket.

Do tematu zamykania szlabanów na czas przejazdu i postoju na stacji szynobsu będziemy pewnie wracać jeszcze niejeden raz. Kierowcy nie zgadzają na stanie 10 minut przed szlabanem kiedy piesi w tym samym czasie chodzą przez tory jak chcą i to jeszcze pod okiem policji. - Gdzie tu miejsce na bezpieczeństwo, na które cały czas powołują się Polskie Linie Kolejowe, właściciel trakcji – pyta nie bez ironii autor nagrania.

Zobacz też: Nowy Sącz: Tu kierowca autobusu MPK skazany jest na rolę „świętej krowy”?

Osoby niepełnosprawne przyjechały do Kąclowej z najdalszych zakątków Polski, aby wziąć udział w oazie. Wspólnie z kapłanami, siostrami zakonnymi i wolontariuszami każdego dnia modlą się, śpiewali i bawili się wielbiąc Boga. Najmłodszy z uczestników ma 17 lat, a najstarszy ponad 50. Dlaczego to miejsce przyciąga wiernych tak licznie?

Absolwenci szkół średnich znają już wyniki tegorocznych matur. W II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu podobnie jak w ubiegłym roku wszyscy uczniowie zdali maturę. Jest to wielki sukces nie tylko maturzystów, ale także nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do egzaminów.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)