Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
05/07/2022 - 14:40

Wyniki matur 2022. Jak poszło absolwentom sądeckiej "Dwójki"?

Absolwenci szkół średnich poznali dzisiaj wyniki egzaminów maturalnych, które w nocy zostały opublikowane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Od samego rana uczniowie odwiedzają swoje szkoły i odbierają świadectwa maturalne.

W tym roku do egzaminów maturalnych przystąpiło 268 257 uczniów z całej Polski i 34 obywateli Ukrainy, z czego 164 276 to absolwenci liceów, a 103 595 to absolwenci techników. Do matury przystąpiło także 386 osób, które ukończyły branżową szkołę II stopnia.  

Zobacz też Maturzyści będą dzisiaj wiedzieli, jak im poszedł egzamin dojrzałości 

78,2 proc. uczniów zdało tegoroczną maturę, 15,5 proc. nie zdało jednego z przedmiotów, ale mają możliwość przystąpienia do poprawy. Niestety 6,3 proc. uczniów nie zdało matury i do poprawy będą mogli przystąpić dopiero w przyszłym roku.

Podobnie jak w ubiegłym roku, z egzaminami maturalnymi lepiej poradzili sobie absolwenci liceów. Tutaj maturę zdało 84 proc. uczniów. W technikach maturę zdało 69,2 proc uczniów. Poziom wyników maturalnych w całej Polsce jest bardzo podobny. W porównaniu z innymi województwami egzaminy najlepiej zdali maturzyści z województwa małopolskiego i mazowieckiego, a najgorzej z województwa dolnośląskiego.

A tak przedstawiają się średnie wyniki z przedmiotów obowiązkowych. Najwięcej problemów sprawił maturzystom egzamin z języka polskiego. Nieco lepiej wypadła matematyka, a najlepiej język angielski.

Podobnie jak w ubiegłym roku, bardzo dobrze z egzaminami maturalnymi poradzili sobie absolwenci z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

- Poszło mi świetnie! Prawie z wszystkich przedmiotów mam sto procent. Najgorzej poszedł mi egzamin z języka polskiego. W przyszłości chciałabym studiować stomatologię, a w wakacje chcę przede wszystkim odpocząć - powiedziała nam Diana, która pochodzi z Ukrainy, a w Polsce mieszka od pięciu lat. Na maturze oprócz podstawowych przedmiotów, zdawała również rozszerzoną biologię, chemię, język angielski i język rosyjski.

Zobacz też Maturzyści „jedynki”: Jest lepiej niż się spodziewaliśmy


Z wyników zadowolona jest również Paulina Wilczyńska, która na maturze zdawała rozszerzoną biologię i język angielski.

- Z biologii mam 95 proc., a z języka angielskiego 90. Podstawową matematykę i angielski zdałam na 100 proc. Jestem bardzo zadowolona. Najgorzej poszedł mi język polski. W przyszłości chcę studiować fizjoterapię w Krakowie.   

Zadowolenia nie kryje również dyrektor sądeckiej "Dwójki" Dorota Smaga, która jest dumna ze swoich uczniów. 

- Wyniki są rewelacyjne. Jestem bardzo szczęśliwa. Nie mamy jeszcze oficjalnych wyników innych szkół, ale niewykluczone, że są to najlepsze wyniki w Nowym Sączu – powiedziała nam Dorota Smaga.

W sądeckiej „Dwójce” jedynie jedna osoba nie zdała egzaminu maturalnego. Zabrakło jej jedynie jednego procenta, aby zdać maturę. Jej arkusz maturalny zostanie jeszcze raz sprawdzony. Niewykluczone, że doszło do pomyłki.

- Obawialiśmy się tegorocznych wyników, bo przecież ten rocznik, z powodu epidemii koronawirusa, więcej przebywał w domu niż w szkole. Moi nauczyciele robili wszystko, aby te wyniki były jak najwyższe. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym roku również przeprowadziliśmy dodatkowe próbne matury – dodaje. ([email protected] Film M. Pogwizd)

Absolwenci sądeckiej "Dwójki" poznali wyniki matur. Jak im poszło?
Absolwenci szkół średnich poznali dzisiaj wyniki egzaminów maturalnych, które w nocy zostały opublikowane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Od samego rana uczniowie odwiedzają swoje szkoły i odbierają świadectwa maturalne.


Dziękujemy za przesłanie błędu