Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
26/11/2019 - 15:05

Wyspiańskiego wygląda coraz lepiej, ale na cywilizowany parking trzeba czekać

Prace przy remoncie ulicy Wyspiańskiego idą pełną parą. Ale co z parkingiem, którego budowę zapowiadano tu już w 2017 roku?

Jak informuje dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki – drogowcy mają już za sobą 60 procent robót. – Jesteśmy już grubo poza połową prac i zbliżamy się do ulicy 29 Listopada.

Planowo remont ma się zakończyć 16 grudnia a kosztować będzie 1 mln 650 tys. zł z czego 1 mln 147 tys. zł pochodzi z dofinansowania z tzw. powodziówek.

Przy okazji zagadnęliśmy Konickiego o zapowiadaną jeszcze za rządów poprzedniej ekipy budowę obszernego parkingu przy tej ulicy. To tu mieści się siedziba Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta, Miejskiego Zarządu Dróg i Miejskiego Przedsiębiorstwa komunikacyjnego. Tym samym codziennie przewijają się tu rzesze petentów, którzy chcą zarejestrować lub wyrejestrować auto czy odebrać prawo jazdy oraz interesantów obu miejskich spółek. W 2017 roku prezydent Ryszard Nowak w ramach poprawki do budżetu nawet zabezpieczył na ten cel 250 tys. zł. Parking miał być potężny, bo obejmować aż 1 tys. 500 metrów kwadratowych. Ogłoszono nawet przetarg i na tym sprawa ucichła.

Zobacz też: Nowy Sącz: prace na Tarnowskiej opóźnione. Winny uszkodzony most

Jak wyjaśnia obecny dyrektor MZD szans na wykonanie tych prac przy inwestycji wykonywanej w oparciu o „powodziówki” nie ma, bo nie pozwalają na to przepisy. Jednocześnie Konicki deklaruje, że w ramach środków własnych MZD maksymalnie wyrówna i utwardzi teren, który dziś wykorzystywany jest przez parkujących. – Ale wszystkie prace możemy wykonać jedynie w obrębie pasa drogowego.

Dyrektor dodaje jednocześnie, że budowa docelowego parkingu wcale nie jest przekreślona a władze miasta mają na uwadze konieczność realizacji tego przedsięwzięcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ES Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu