Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
20/02/2013 - 09:46

Awaria wodociągu. Bez wody mieszkańcy ul. Tarnowskiej i okolic

Wody od rana nie ma część mieszkańców ul. Tarnowskiej w Nowym Sączu oraz sześć okolicznych miejscowości gminy Chełmiec, którym od Sądeckie Wodociągi dostarczają wodę. Przyczyną jest awaria głównej magistrali.
- Do awarii najprawdopodobniej doszło wczesnym rankiem. Od godziny 7 nasi pracownicy są na ul. Tarnowskiej i wykonują prace mające na celu usunięcie usterki – mówi Janusz Adamek, prezes Sądeckich Wodociągów. - Na razie nie wiemy co jest przyczyną wawrii. Prawdopodobnie już koło godz. 14 woda będzie płynąć w kranach – dodaje.
Na czas naprawy Sądeckie Wodociągi przerwały dostawę wody dla mieszkańców ul. Tarnowskiej i okolicy. Zaprzestana została też dostawa dla Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chełmcu, przez co wody nie mają także mieszkańcy: Wielopola, Wielogłów, Dąbrowy, Kurowa, Klimkówki i Ubiadu.
Po zlokalizowaniu przyczyny awarii i jej usunięciu, sieć zostanie przepłukana oraz sprawdzona pod kątem szczelności. Dopiero po tych czynnościach zostanie przywrócona dostawa wody.

(ALF)
Fot. (JEC)


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe