Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
30/04/2021 - 12:15

Bliscy pożegnali tragicznie zmarłego aktora śp. Marcina Króla [ZDJĘCIA]

W środę rodzina, bliscy i przyjaciele pożegnali tragicznie zmarłego aktora śp. Marcina Króla. Uroczystości pogrzebowe odbywały się w kościele Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej. Na mszy św. obecna była także m.in. kapela regionalna. Wartę honorową pełnili rekonstruktorzy I Pułku Strzelców Podhalańskich.

Śp. Marcin Król zmarł 23 kwietnia w wyniku tragicznego wypadku na budowie w Białogardzie. 31-latek pochodził ze Starej Wsi (obok Limanowej). Znany był jako aktor oraz członek Grupy Rekonstrukcji Historycznej I Pułku Strzelców Podhalańskich w Nowym Sączu. Osierocił żonę i dwójkę dzieci.

Przeczytaj więcej: Tragiczna śmierć aktora Marcina Króla. Odszedł zdecydowanie za wcześnie

28 kwietnia w kościele Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej odbyły się uroczystości pogrzebowe. Msza święta sprawowana była w asyście wielu kapłanów. Obecna była również kapela regionalna oraz Podhalańczycy, którzy pełnili wartę honorową ze sztandarem Armii Krajowej.

Podczas homilii można było usłyszeć słowa otuchy dla całej rodziny zmarłego. Podkreślona została wielość jego dokonań w działalności teatralnej oraz patriotycznej. Wiele inicjatyw i planów, o których śp. Marcin myślał nie zostanie zrealizowanych…

Na cmentarzu zmarłego pożegnał aktor i reżyser teatru robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu – Janusz Michalik oraz pogrążeni w smutku i żałobie bliscy.

Zobacz również: Śmierć odebrała mu życie na budowie. Osierocił dwójkę małych dzieci

Rodzina śp. Marcina Króla znalazła się w trudnej sytuacji. Aby jej pomóc, przyjaciele zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Wpłaty można dokonać na konto Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Ziemia Limanowska nr: 27  8808  0006 0040  0400  0437  0001, z dopiskiem „Wsparcie dla dzieci Marcina Króla”. ([email protected], fot.: Irena Miczołek)

Pogrzeb śp. Marcina Króla
W środę, w kościele Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej odbyły się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłego aktora i rekonstruktora śp. Marcina Króla.


Dziękujemy za przesłanie błędu