Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
19/11/2019 - 17:25

Chełmiec i Trzetrzewina: uwaga na objazdy, zamkną powiatówkę

Drogowcy korzystając ze sprzyjającej aury cały czas kontynuują prace przy remoncie drogi powiatowej Trzetrzewina – Podrzecze. W konsekwencji kierowcy muszą się nastawić na objazdy tym razem w Trzetrzewinie.

Całość prac przy drodze powiatowej Trzetrzewina – Podrzecze opiewających na ok. 3 mln 374 tys. zł ma zostać wykonana do 10 grudnia. W ślad za rygorem technologicznym droga remontowana jest odcinkami i etapami. Pozwala to również zminimalizować utrudnienia w ruchu związane z koniecznością ich zamykania dla ruchu. Tym razem prace prowadzone będą bezpośrednio w miejscowości Trzetrzewina.

Zobacz też: Chełmiec: wójt odrzucił ofertę MPK. Nowoczesne autobusy nie dla mieszkańców

Dlatego 21 i 22 listopada w godzinach od 7. do 16. wyłączają z ruchu cały odcinek powiatówki w tym sołectwie. Objazdy wytyczono drogami gminnymi.

Przypomnijmy też przy okazji, że w ślad za trwającymi kilka lat staraniami zainicjowanymi przez sołtysa Tadeusza Szołdrowskiego, który obecnie jest też przewodniczącym rady gmina porozumiała się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i przejmie w zarządzanie część drogi DK 28 co pozwoli chełmieckiemu samorządowi na zainwestowanie w projekt budowy chodnika przy najbardziej newralgicznym i zarazem najbardziej niebezpiecznym dla pieszych odcinku i uzyskać wszystkie niezbędne do prowadzenia inwestycji dokumenty łącznie z pozwoleniem na budowę. Radni podjęli w tej sprawie jednomyślną decyzję 25 lipca. O terminach realizacji przedsięwzięcia będziemy informować na bieżąco.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu