Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
13/08/2020 - 12:40

Chełmiec: kolejna droga zamknięta i kolejne objazdy

Ledwo informowaliśmy o utrudnieniach w ruchu w związku z budową nowego mostu na potoku Ubiadek w Wielogłowach w gminie Chełmiec a już musimy uprzedzić kierowców o zamknięciu kolejnego odcinka drogi w tej okolicy.

Chełmiec: kolejna droga zamknięta i kolejne objazdy

Od trzech dni zamknięty jest przejazd przez stary most na potoku Ubiadek w Wielopolu. Zarząd Dróg Powiatowych, w ciągu drogi którego funkcjonuje przeprawa chce tu do 18 grudnia wybudować nową przeprawę. Objazd został wyznaczony drogą krajową nr 75 i drogą powiatową nr 1567 K Nowy Sącz - Wojnarowa - Wilczyska oraz drogami gminnymi - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dziś wiemy, że na tym nie koniec ograniczeń w ruchu w tej okolicy. Od wczoraj zamknięta jest gmina, chełmiecka droga Wola Kurowska – Ubiad. Tu też będzie remont, który według założeń ma potrwać do 25 sierpnia.

Zobacz też: Zamkną kolejny most na Sądecczyźnie, będą kolejne objazdy. Gdzie?

Przypomnijmy jednocześnie, że ograniczenia związane z remontami są też na drodze gminnej w Librantowej i w Wielogłowach. W obu przypadkach prace powinny zakończyć się do końca września i sfinansowane są z Funduszu Dróg Samorządowych. - W przypadku Librantowej wykonano już nowy chodnik i położono boczną nakładkę asfaltową. W związku z tym, że przez środek tej drogi projektowana jest kanalizacja sieciowa, nowa nawierzchnia zostanie wykonana dopiero po położeniu rur kanalizacyjnych - informuje gmina.

ES [email protected] Fot.: Facebook  Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe