Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 maja. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
25/01/2023 - 07:45

Chełmiec: urzędnicy gminy pracują w fatalnych warunkach? Sprawdziliśmy

Z redakcją „Sądeczanina”, skontaktowała się mieszkanka gminy Chełmiec. Twierdzi, że pracownicy urzędu gminy pracują w skandalicznych warunkach, a interesanci nie mogą liczyć na prywatność i muszą przeciskać się między meblami i stertami dokumentów.

Pojechaliśmy na miejsce i sprawdziliśmy. Już na korytarzu trzeba przeciskać się między porozstawianymi sprzętami i uważać na kable. Pokój numer 9, w którym jest windykacja podatkowa i wymiar podatków, jest na parterze, przy głównym wejściu. Z tablic informacyjnych umieszczonych obok drzwi wynika, że w pomieszczeniu pracuje sześć osób.

Pokój, rzeczywiście nie jest zbyt duży. Wchodząc do środka trzeba uważać, aby nie uderzyć pracownicy, która ma swoje biurko tuż przy drzwiach. W pomieszczeniu, o którym wspominała nasza Czytelniczka, rzeczywiście jest sporo mebli, które szczelnie wypełniają cały gabinet.

W tej sprawie przesłaliśmy do Urzędu Gminy w Chełmcu prośbę o komentarz wobec zarzutów naszej Czytelniczki. Zapytaliśmy, ile osób aktualnie pracuje w pomieszczeniu nr 9, w którym znajduje się windykacja podatkowa i wymiar podatków? Jak duże jest to pomieszczenie i czy liczba osób, które tam pracują, jest adekwatna do wielkości gabinetu?

Według Czytelniczki w wydziale podatkowym ludzie pracują w fatalnych, a nawet skandalicznych warunkach. Według niej, pomieszczenie jest zbyt małe w stosunku do liczby pracowników, którzy wykonują tam swoją pracę. Jakby tego było mało, interesanci, którzy przychodzą tam załatwić jakąś sprawę, nie mogą liczyć na prywatność i muszą przeciskać się między meblami i stertą dokumentów. Co na to wójt? Odpowiedź dostaliśmy od sekretarza gminy, Artura Boruty.

- W wydziale podatkowym Urzędu Gminy Chełmiec pracuje sześć osób. Pomieszczenie ma powierzchnię 32 metrów kwadratowych i 114 metrów sześciennych objętości - wylicza sekretarz gminy i zapewnia, że warunki pracy są zgodne z przepisami, które m.in. wymagają, by na każdego z pracowników jednocześnie zatrudnionych w pomieszczeniach stałej pracy powinno przypadać co najmniej 13 metrów sześciennych wolnej objętości pomieszczenia oraz co najmniej 2 metry kwadratowe wolnej powierzchni podłogi (nie zajętej przez urządzenia techniczne, sprzęt itp.)

- Pomieszczenie to spełnia wymagania prawne określone dla pomieszczenia do pracy - uważa sekretarz Boruta. (RG [email protected] Fot. sadeczanin.info)  







Dziękujemy za przesłanie błędu