Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
08/07/2020 - 08:25

Ciężkie dni dla kierowców. Stary Sącz a będą objazdy aż przez Podegrodzie

Uwaga kierowcy, którzy korzystają z ulicy Piłsudskiego w Starym Sączu. Spory odcinek tej drogi będzie zamknięty aż przez trzy dni. Zobaczcie szczegóły.

Ciężkie dni dla kierowców. Stary Sącz a będą objazdy aż przez Podegrodzie

Niby gmina inwestowała tu w kanalizację, ale ostatnie kilka miesięcy na ulicy Piłsudskiego w Starym Sączu najlepiej zapamiętają kierowcy. Z racji wykopów na drodze tygodniami obowiązywał tu ruch wahadłowy, tworzyły się spore korki, bo w końcu to stary ślad drogi wojewódzkiej i nadal rzesza kierowców zamiast obwodnicą tędy właśnie jedzie do Łącka, do Krościenka i dalej – na Nowy Targ. Burmistrz Jacek Lelek nie ukrywał, że sytuacja jest uciążliwa dla wszystkich. Część osób uważało wręcz, że błędem jest zachowywanie przejezdności tej arterii za wszelką cenę, że trzeba ją było zamknąć w całości a kierowców przekierować na objazd przez Podegrodzie. Gmina wybrała jednak mniej drastyczne rozwiązanie.

Zobacz też: Koszmar! 10 milionów strat! Tylko jedna burza w Starym Sączu…[ZDJĘCIA]

Dziś jednak zapowiadamy, że Piłsudskiego jednak zamkną definitywnie. Dlaczego? Bo w ramach odtworzenia ulicy po położeniu kanalizacji kładziona będzie ostatnia warstwa asfaltu tzw. warstwa ścieralna. Tym samym ulica wyłączona będzie z ruchu na odcinku od skrzyżowania z Podegrodzką aż do Biedronki. Drogowcy będą pracować tu w godzinach od 8 do 21 przez dwa dni – 13 i 14 lipca.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu