Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
07/04/2018 - 06:15

Co gryzie senatora Koguta?Publicznie prosi o wybaczenie.

Po tym jak do prokuratury regionalnej w Katowicach trafił milion złotych poręczenia majątkowego od Stanisława Koguta, na którym ciąży zarzut korupcji, o sądeckim polityku zrobiło się cicho. Teraz senator przerywa milczenie i publicznie prosi o wybaczenie.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej Stanisław Kogut napisał list.  Wyznaje w nim, że czuje wewnętrzną potrzebę pojednania się z ludźmi i prosi o wybaczenie tych wszystkich, którzy chowają do niego urazę. Zapewnia przy tym, że sam urazy do nikogo nie żywi.

Czytaj Senator Kogut otarł się o kraty? Brakowało mu na kaucję

- Ja Senator RP Stanisław Kogut czuję wewnętrzną potrzebę pojednania się z każdym, kogo w jakikolwiek sposób obraziłem czy uchybiłem jego godności – pisze w swoim oświadczeniu polityk. Ten trudny dla mnie czas zaowocował głęboką refleksją i spojrzeniem z innej perspektywy na ludzi, z którymi nie zawsze się zgadzałem” – deklaruje senator.

- Wrodzona impulsywność często brała górę nad zdrowym osądem i mogła niejednokrotnie wyrządzić przykrość. Dlatego też zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy chowają w swoim sercu jakąkolwiek urazę w stosunku do mojej osoby o wybaczenie. Jednocześnie zapewniam, że ja nie żywię do nikogo żadnej urazy – pisze w oświadczeniu.  

Przypomnijmy, że senator Stanisław Kogut usłyszał zarzuty korupcyjne. Grozi mu do 12 lat więzienia Według prokuratury, sądecki polityk miał wywrzeć wpływ na wydanie decyzji o umorzeniu postępowania administracyjnego.   Chodziło o wpisanie do rejestru zabytków budynku dawnego hotelu Cracovia i kina Kijów w Krakowie. W zamian za to - jak napisano w komunikacie Prokuratury Krakowskiej - "senator miał przyjąć obietnicę udzielenia mu korzyści majątkowej znacznej wartości w kwocie 1 miliona złotych".  Połowa pieniędzy "została przyjęta w formie darowizny wpłaconej na rzecz Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, w której senator pełnił funkcję prezesa zarządu".

Czytaj też Nowe fakty ciężkiego kalibru w sprawie senatora Koguta

Kolejny zarzut dotyczy przyjęcia łapówki o wartości co najmniej 170 tys. zł. Kogut miał  wywierać wpływ na prezesa zarządu i członków zarządu PKP S.A.. W tej z kolei sprawie miało chodzić o podjęcie decyzji dotyczącej jednej z umów zawartych pomiędzy PKP a innym podmiotem gospodarczym.  na mocy której - napisała w komunikacie prokuratura - "krakowska firma miała otrzymać 4 mln 400 tys. zł jako udział w kosztach prowadzonej inwestycji rozbudowy dworca autobusowego w Krakowie".

Czytaj też Czym zajmuje się fundacja ze Stróż senatora Koguta? Zatrudnia ponad 200 osób.

Na senatorze Kogucie ciąży także „zarzut pośrednictwa przy załatwianiu sprawy penitencjarnej skazanego za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą". Polityk miał pośredniczyć w zamianie sposobu odbywania kary przez skazanego na lżejszy system półotwarty w zamian za wyposażenie wartego 24 tys  oświetlenia obiektów sportowych należących do Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu