Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
20/10/2019 - 10:05

Co mają wspólnego ze sobą Nowy Sącz i Limanowa? [ZDJĘCIA, MAPY OBJAZDÓW]

Nowy Sącz i Limanowa mają teraz ze sobą dużo wspólnego. Ich rynki są wielkimi placami budowy. Z tym, że remont nawierzchni sądeckiego rynku zbliża się ku końcowi, a w Limanowej właśnie się rozpoczął.

Remontowany jest odcinek drogi krajowej nr 28 wokół rynku. Nie ma przejazdu przez centrum Limanowej. Kierowcy muszą korzystać z alternatywnych objazdów.

Inwestycję realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Prace mają potrwać 2,5 miesiąca. Ich koszt wyniesie 4 mln złotych.

W centrum Limanowej już pracują maszyny budowlane. Drogowcy zdejmują nawierzchnię ulic wokół rynku i podbudowę.

- W ramach prowadzonego remontu zostanie też wymieniona kanalizacja deszczowa, w tym 37 studni – mówi Iwona Mikrut, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA. – Przeprowadzony zostanie także remont odwodnienia, przeniesione zostaną media, położone w konstrukcji drogi. Położone zostaną trzy nowe warstwy bitumiczne i granitowe krawężniki.

Ułożone zostaną nowe chodniki. Zmieniony będzie też układ drogi, bo powstanie zatoka przystankowa dla komunikacji miejskiej.

W związku z remontem całkowicie został zamknięty ruch kołowy wokół rynku. W mieście jest zmieniona organizacja ruchu i wyznaczone objazdy. Kierowcy przejeżdżający przez Limanową muszą zwracać uwagę na znaki drogowe.

- Prace prowadzone będą w godzinach od 7.00 do 17.00 oraz w soboty. Wyjątkiem będzie sobota 2 listopada, kiedy prac nie będzie – dodaje Iwona Mikrut.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. GDDKiA, miasto.limanowa.pl

Co mają wspólnego ze sobą Nowy Sącz i Limanowa?
Ich rynki są wielkimi placami budowy. Z tym, że remont nawierzchni sądeckiego rynku zbliża się ku końcowi, a w Limanowej właśnie się rozpoczął. Remontowany jest odcinek drogi krajowej nr 28 wokół rynku. Nie ma przejazdu przez centrum Limanowej. Kierowcy muszą korzystać z alternatywnych objazdów.


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021