Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
16/11/2018 - 10:10

Co się stało? Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta zrezygnował z funkcji

Jak dowiedział się portal Sądeczanin.info Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Nowym Sączu złożył, na ręce prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka rezygnację z zajmowanego stanowiska. Prezydent Nowak ją przyjął.

Co się stało? W rozmowie z portalem Sądeczanin.info Józef Klimek mówi, że jego decyzja o rezygnacji ze stanowiska jest podyktowana względami osobistymi. Dyrektor Klimek pełni tę funkcję do dzisiaj. Potem pracował będzie nadal w Wydziale Edukacji jako jeden z wielu pracowników – inspektorów.

- Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta kierowałem od 1 października 2012 roku – mówi dyrektor Józef Klimek. – Dla mnie był to okres obfitujący w wiele doświadczeń, jakich ubiegając się o to stanowisko, kompletnie się nie spodziewałem. Był to okres, kiedy nabyłem wiele kompetencji. Dla mnie był to bardzo owocny i cenny czas pod względem zawodowym. Cieszę się, że było mi dane przez te lata kierować sądecką oświatą z płaszczyzny samorządowej. Z oświatą się nie żegnam, bo dalej będę w niej pracował.

Warto wspomnieć, że dyrektor Józef Klimek stanął w 2012 roku do konkursu ubiegając się o tę funkcję i go wygrał. Wcześniej, przez osiem lat pracował w Małopolskim Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu.

Od poniedziałku (19 listopada) obowiązki dyrektora Józefa Klimka przejmie jego zastępczyni – Monika Malik.

Kto zostanie nowym dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Nowym Sączu? Jeszcze nie wiadomo.

Zobaczymy, czy nowy prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel rozpisze konkurs na stanowisko dyrektora Wydziału Edukacji, czy też powierzy obowiązki w drodze nadania osobie pracującej już w Urzędzie Miasta w Nowym Sączu.

i.michalec@sadeczanin.info, fot,. UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu