Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
01/08/2018 - 15:40

Co sprawia, że odpust u Fary przyciąga takie tłumy wiernych?

Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu to wyjątkowe wydarzenie. Trwa ponad tydzień i przyciąga rzesze pielgrzymów z całego kraju a nawet z odległych zakątków świata jak Boliwia.

- Jestem tutaj pierwszy raz. Pochodzę z bardzo daleka, bo aż z Boliwii. Od zawsze chciałam się tu znaleźć, słyszałam wiele dobrego o uroczystościach Jezusa Przemienionego, dlatego bardzo cieszę się, że wreszcie udało mi się tu przybyć i zobaczyć to na własne oczy - mówi siostra Mariana. Uśmiecha się, ale spieszy się i szybko się z nami żegna.

Ten wyjątkowy odpust, na który przybywają rzesze pielgrzymów, trwa od niedzieli 29 lipca do poniedziałku 6 sierpnia. Mamy więc jeszcze kilka dni, aby spędzić je w niezwykły sposób, blisko cudownego obrazu Przemienienia Pańskiego, od wieków przechowywanego w sądeckiej bazylice. 

Wśród pielgrzymów są ludzie wszystkich profesji i w każdym wieku. Można spotkać wiernych, którzy przed oblicze Jezusa Przemienionego przynoszą nie tylko prośby, ale też podziękowania i prośby. Codziennie trwają modlitwy i spotkania grup i organizacji katolickich, w których każdy chętny może wziąć udział.

Atrakcją są również stragany, na których można kupić nie tylko dewocjonalia, ale i zabawki, piernikowe serduszka i odpustowe cukierki. Unoszące się na wietrze kolorowe balony już z daleka sprawiają, że każdy maluch pragnie lepiej przyglądnąć się wszystkim kramom na sądeckim odpuście.

Karolina Kosiba







Dziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce