Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
25/01/2023 - 09:20

Co to za Młynne? Przecież tędy jedzie się na Limanową!

Co to za Młynne? Co to w ogóle za znak? Przecież tędy jedzie się na Limanową – tak brzmi komentarz Czytelnika, któremu nie przypadło do gustu oznakowanie skrzyżowania zaraz obok lotniska w Łososinie Dolnej. Sprawdziliśmy, jak to wygląda od strony przepisów i kto za ten znak odpowiada.

Co to za Młynne? Co to w ogóle za znak? Przecież tędy jedzie się na Limanową!

Jak wygląda to oznakowanie, widzicie na zdjęciu. Odbijając stąd z DK 75 w Łososinie Dolnej można dojechać do Limanowej. – A na znaku jest jakieś Młynne – irytuje się nasz Czytelnik uważając, że taka tablica, taki znak może wprowadzać w błąd kierowców. Szczególnie tych spoza Sądecczyzny.

Zobacz też: Wybudują całkiem nową drogę do granicy ze Słowacją. Są już opracowane warianty szybkiej trasy

Jak wyjaśnia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Czerwiński to oznakowanie wynika z przepisów. Jeśli jest skrzyżowanie to na znaku podaje się informację o pierwszej miejscowości, w której jest pierwsze skrzyżowanie z drogą wyższej kategorii. W tym wypadku powiatówka – prowadząca też przecież do Wronowic – krzyżuje się w miejscowości Młynne z drogą wojewódzką nr 965.

Już na tym skrzyżowaniu możemy jechać na Limanową właśnie i – górkami – na Kraków, albo jak ktoś chce do Brzeska.

- Oznakowanie skrzyżowania dróg różnej kategorii należy do zarządcy drogi wyższej kategorii. Co oznacza, że za oznakowanie tego akurat skrzyżowania (i ustawienie widocznego na zdjęciu znaku – dop. red.) odpowiada zarządca drogi DK 75, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – podsumowuje Czerwiński. ([email protected] Fot.: Czytelnik)Dziękujemy za przesłanie błędu