Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
09/12/2023 - 09:35

Czy w Nowym Sączu może być jeszcze gorzej niż teraz? Nadciąga załamanie pogody

Zima na razie trzyma w Nowym Sączu. Wedle zapowiedzi synoptyków są widoki na ocieplenie, ale w ten weekend znowu szykuje się załamanie pogody. Sypnie śniegiem i dmuchnie mocniejszym wiatrem, a na drogach będzie się gołoledź.

W najbliższych dniach do Polski wkroczy stopniowe ocieplenie, jednak poprzedzone będzie niebezpieczną pogodą – prognozują synoptycy IMGW. Spodziewamy się opadów śniegu, przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz, także marznący, który powodować będzie gołoledź. Na drogach i chodnikach nadal ślisko i niebezpiecznie.

Czytaj też Najwyższy alarm w Nowym Sączu. Śmiertelna trucizna w powietrzu  

Pogoda na sobotę

Nie będziemy się dziś cieszyć w Nowym Sączu  słoneczną pogodą. Będą raczej przebłyski z zachmurzonego nieba. Na razie termometry wskazują minus osiem stopni Celsjusza. W  najcieplejszym momencie w ciągu dnia możemy liczyć na minus dwa stopnie. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni, miejscami zmienny.

Czytaj też Robili z opłatami klientów w konia? UOKiK walnął pięścią w stół i wziął się za platformy streamingowe

Pogoda na niedzielę. Szykuje się duże załamanie

W niedzielę niebo zasnują chmury na cały dzień. Prognozowane są opady śniegu, śniegu z deszczem i marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od  zera do  jednego stopnia.  Poczucie   zimna zwiększy wiatr, okresami porywisty, południowy.

Czytaj też Wygłodniałe wilki podchodzą blisko domów pod Nowym Sączem  Czy mogą zaatakować ludzi?  

Na małe rozpogodzenie możemy liczyć w poniedziałek. ([email protected]) fot. jm


Dziękujemy za przesłanie błędu