Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
13/11/2019 - 16:05

Dlaczego drogowcy znów zamykają drogę Trzetrzewina – Podrzecze?

Kolejny raz przyszło nam uprzedzić kierowców, że w związku z remontem zostanie zamknięty odcinek drogi powiatowej Trzetrzewina – Podrzecze. Dlaczego drogowcy naprawiają drogę na raty?

W dniach od 13 do 16 listopada drogowcy zamkną wspominaną powiatówkę na odcinku od pętli autobusowej w Chochorowicach do skrzyżowania z drogą krajową nr 28. Prace prowadzone będą w godzinach od 7. Do 16. Objazd wytyczono drogą krajową nr 28 i drogami gminnymi.

Zobacz też: Drogowcy zamykają granicę Sądecczyzny i gorlickiego. Będą objazdy

Tylko dlaczego droga zamykana jest już kolejny raz? Jak tłumaczy dyrektor PZD Adam Czerwiński to konsekwencja reżimu technologicznego obowiązującego przy tak gruntownych remontach. Wielokilometrową drogę dzieli się na odcinki i na przykład robi podbudowę, która potrzebuje kilka dni na to, żeby się związać i żeby można było prowadzić na niej kolejne prace. W czasie, kiedy podbudowa „nabiera mocy” drogę się otwiera. I tak odcinek po odcinku aż do zamknięcia całości inwestycji, którą wieńczy położenie ostatniej warstwy asfaltu.

Remont powiatówki Trzetrzewina - Podrzecze kosztować będzie 3 mln 724 zł a prace prowadzone przez firmę PRDM z Nowego Sącza mają zostać zakończone 10 grudnia 2019 roku.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu