Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
04/12/2021 - 08:30

Dramatyczne wypadki, zima i nowe inwestycje. Te teksty czytaliście najczęściej

Zobaczcie, które teksty „Sądeczanina” najbardziej zaciekawiły naszych Czytelników w listopadzie.

WIADOMOŚCI

O długoterminowych prognozach synoptyków na tegoroczną zimę pisaliśmy już w połowie listopada. Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej stały się punktem wyjścia do dyskusji na temat przygotowania małopolskich służb do zimy. Co na ten temat powiedział wojewoda Łukasz Kmita? Sprawdzicie w materiale: Już idzie do nas śnieżny powiew mroźnej zimy

Pozostałe dwa miejsca w kategorii „Wiadomości” zajęły informacje dotyczące dramatycznych wypadków. Ten w Bilsku wydarzył się ostatniego dnia policyjnej Akcji Znicz. Niektórzy już zdążyli wrócić bezpiecznie do domu po listopadowych obchodach Święta Zmarłych. Niestety, do domu nie wróciło trzech mężczyzn: dwóch braci i ich kolega. Ich bus zderzył się z samochodem ciężarowym na drodze krajowej numer 75, kiedy wracali z pracy do domu.

Tragedia na DK75 w Bilsku. W wypadku zginęły trzy osoby [ZDJĘCIA]

Do kolejnego tragicznego wypadku na drogach naszego regionu doszło pod koniec listopada. W Tylmanowej na drodze wojewódzkiej zginęło młode małżeństwo. 23-letnia kobieta zmarła już w szpitalu, a starszego o pięć lat mężczyznę – mimo reanimacji na miejscu wypadku – nie udało się uratować. W samochód, którym jechała para uderzył inny kierowca. Mężczyzna i kobieta osierocili 2-letniego synka. Chłopiec również jechał z rodzicami samochodem. Został przewieziony do szpitala w Krakowie. Ten wypadek szczególnie poruszył naszych Czytelników. Jak okazało się później, kierowca, który spowodował wypadek, nie miał prawa jazdy.

W wypadku zginęło młode małżeństwo. Dziecko walczy o życie [ZDJĘCIA]Dziękujemy za przesłanie błędu