Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
05/01/2020 - 14:15

Ferie tuż, tuż (terminy). Uczniowie nie mogą się ich doczekać

Sądecczyzna przygotowuje się na feryjny szturm wypoczywających w naszym regionie. Zazwyczaj najbardziej oblegane są turystyczne miejscowości: Krynica Zdrój, Piwniczna Zdrój, Muszyna i Rytro.

Nie tylko wypoczywa młodzież, która nie może się już doczekać kolejnej semestralnej przerwy. Na ferie zimowe na Sądecczyznę przyjeżdżają całe rodziny.

Wszyscy „zaklinają” pogodę, aby w tym roku dopisała prawdziwa zima z mnóstwem śniegu. Wtedy wypoczynek ma wyjątkowy urok.

Miejscowości turystyczne na Sądecczyźnie przygotowują się do przyjęcia feryjnych gości z różnych części kraju i ze świata.

Zapewne sporo wypoczywających wybierze, jak co roku Krynicę Zdrój, Piwniczną Zdrój, Muszynę, Szczawnik, Rytro, a więc nasze przepiękne miejscowości położone w Dolinie Popradu, ale równie urokliwe są też o tej potrze roku chociażby bajkowa Kamianna w gminie Łabowa, Ptaszkowa w gminie Grybów, a także szereg innych miejscowości.

Na turystów czeka oczywiście Nowy Sącz.

Uczący się nowosądeczanie, którzy będą spędzali ferie w mieście, też nie będą się nudzili.

Jak co roku, w ramach akcji „Bezpieczne ferie” dla najmłodszych jest już przygotowywany atrakcyjny program feryjnych zajęć

W tym roku ferie potrwają od 13 stycznia do 23 lutego.

Wielu właścicieli hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych już odlicza dni do trzynastego stycznia, kiedy rozpoczyna się przerwa semestralna dla uczniów z pięciu województw.

Ferie zimowe zostały podzielone tradycyjnie na cztery terminy. Dla uczniów z Małopolski zimowy wypoczynek zacznie się 27 stycznia i potrwa do 9 lutego. Jako ostatni ferie zimowe rozpoczną 10 lutego uczniowie z województwa mazowieckiego, opolskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Terminy ferii zimowych 2020

13-26 stycznia 2020: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

20 stycznia – 2 lutego 2020: podlaskie, warmińsko-mazurskie

27 stycznia – 9 lutego 2020: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

10-23 lutego 2020: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. MK.Dziękujemy za przesłanie błędu