Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
28/11/2020 - 17:40

Firmy z całego kraju walczą o budowę sali gimnastycznej w tej miejscowości

Niewielka szkoła podstawowa w Łęce będzie miała swoją wymarzoną salę gimnastyczną z pełnym zapleczem sanitarno-socjalnym, pomieszczeniami dla nauczycieli oraz gabinetem pielęgniarki. W przetargu wzięło udział kilkanaście firm, a różnica w zaproponowanych przez nich cenach wyniosła prawie 2 miliony złotych.

- Dawno nie było takiego zainteresowania przetargiem. Salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Łęce chce budować aż 15 firm – poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych gmina Korzenna. O wygraną rywalizować będą firmy budowlane z różnych części kraju, między innymi z Wrocławia, Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza i Stalowej Woli, a także inne lokalne spółki z powiatu nowosądeckiego.

Duży wpływ na wynik przetargu będzie miała cena, a oferty są bardzo różne. Najwyższa z proponowanych kwot wynosi prawie 7 mln zł, a najniższa nieco ponad 4,6 mln zł. O tym, jakie kryterium zastosowali w przetargu włodarze gminy i czym się kierowali, dowiemy się po ostatecznej weryfikacji i analizie ofert.

Czytaj też: Jakie plany na 2021 rok ma gmina? Rozmawiamy z wójtem Leszkiem Skowronem

Co pozwoli wyłonić zwycięzcę? Jakość? A może najniższa cena? Tego jeszcze nie wiemy. Wiadomo już natomiast, co jest do zrobienia. Przy Szkole Podstawowej w Łęce powstanie sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia. Na piętrze pojawią się też mniejsze sale do ćwiczeń i specjalne zaplecze sanitarno-socjalne. Projekt uwidacznia zaprojektowane na parterze szatnie, siłownie, pomieszczenia dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz gabinet pielęgniarki. Strych ma być przeznaczony na komórki gospodarcze i konserwatorskie.

Nowoczesna sala gimnastyczna powinna być oddana do użytku mieszkańców w 2022 roku. ([email protected], fot. Facebook.com/GminaKorzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu