Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
09/10/2018 - 17:25

Herosi turystyki. Tytuły i nagrody rozdane

Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Agnieszki Tomaszewskiej-Ostrowskiej w Krynicy-Zdroju, Hotel Beskid w Nowym Sączu i Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu odebrały Sądecki Laur 2018. Najważniejsze nagrody w branży turystycznej zostały rozdane podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki w Heron Live Hotel w Siennej (gmina Gródek n/Dunajcem).

Doroczne święto branży turystycznej było okazją do uhonorowania osób szczególnie zaangażowanych w działalność turystyczną i nagrodzenia najciekawszych inicjatyw. Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski został wyróżniony Aleksander Giertler, a srebrnymi Jan Tomaszek i Lucyna Sieja.

Uroczystość była także okazją do wręczenia tytułów dla podmiotów i osób działających w branży turystycznej i na rzecz turystyki w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie. Odznaczenia i wyróżnienia między innymi prezydenta Nowego Sącza otrzymali między innymi: Jerzy Szczecina,  Paweł Cieślicki Firma „Budmex”, Bożena Rodak, PPHU Centrum, Aleksander Giertler, honorowy prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej, Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna "Gromada" i Hotel "Panorama".

- Gratuluję Nowosądeckiej Izbie Turystycznej obchodów Światowego Dnia Turystyki. Cieszę się, że miasto Nowy Sącz, wespół z powiatem nowosądeckim, może od wielu lat być partnerem tego przedsięwzięcia. To Państwo kreujecie i współtworzycie pozytywny wizerunek naszego regionu – Sądecczyzny – jako regionu atrakcyjnego turystycznie. Sięgacie, swoim wysiłkiem i pracą, najwyższych standardów światowych. Możemy sprostać coraz bardziej wymagającym oczekiwaniom konsumenckim, czego dowodem jest to piękne miejsce – Heron Live Hotel – powiedział Wojciech Piech, zastępca prezydenta. 

- Cieszę się, że jako miasto Nowy Sącz możemy również swoimi działaniami potwierdzać znaczenie turystyki dla rozwoju miasta i regionu - dodał Wojciech Piech. Podkreślił w tym miejscu znaczenie Strategii Rozwoju Nowego Sącza 2020+.

Potem przyszła już kolej na rozdanie tytułów Sądecki Laur 2018

Sądecki Laur 2018 w kategorii ośrodków wypoczynkowych i uzdrowiskowych przyznano CentrumWypoczynku i Rehabilitacji Agnieszka Tomaszewska-Ostrowska w Krynicy-Zdroju (za pakiet  pobytowy – Rak piersi to nie wyrok. Pozwól sobie pomóc).

W kategorii podmiotów świadczących usługi hotelarskie, za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie w 2018 r.  laur otrzymał Hotel Beskid w Nowym Sączu.

W kategorii najlepszej oferty okołoturystycznej Sądecki Laur otrzymało Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Wyróżnienia przyznano Pasiece Barć w Kamiannej i PTT oddział Beskid w Nowym Sączu.

[email protected], Fot. UM w Nowym Sączu, źródło: UM, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)