Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
30/11/2020 - 11:40

Ile osób może zasiąść do Wigilii. Są obostrzenia na Boże Narodzenie

Już wiadomo, Wigilia będzie powtórką z wielkanocnego śniadania. Trzeba będzie zrezygnować z wielkich rodzinnych spotkań. Rząd zatwierdził pandemiczne obostrzenia, które będą obowiązywać w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Dla wszystkich najważniejsze jest pytanie ile osób może zasiąść do wigilijnej wieczerzy. Jak  wynika z przyjętego rządowego rozporządzenia do 27 grudnia zakazane jest „organizowanie zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań, niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania, lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie".

Czytaj też Śmierć przegryzana pizzą. Porażająca relacja lekarza covidowego oddziału

 W praktyce oznacza to, że oprócz rodziny, na świętach Bożego Narodzenia może pojawić się pięć dodatkowych osób.

Jak na razie rząd nie wprowadził ograniczeń w przemieszczaniu się, jednak premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków, aby święta spędzić w najbliższym gronie rodzinnym. - Nie podróżujmy między miastami –  mówił premier.

Czytaj też Czarny scenariusz dla Sącza. Covidowy szpital w hali sportowej przy Nadbrzeżnej

Cytowany przez Radio Zet rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz podkreślał, że  przepisy ograniczające liczbę gości zostały wprowadzone także w innych europejskich krajach. Jak dodał, nikt nie wyśle policji czy wojska na wigilijną kolację. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu