Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
09/05/2024 - 14:35

Jak im poszło? Sądeccy maturzyści pisali egzamin z języka obcego

Dzisiaj, w szkołach średnich trzeci dzień tegorocznych matur. Maturzyści pisali egzamin dojrzałości z wybranego języka obcego nowożytnego. Językiem, który najchętniej wybierali absolwenci szkół średnich był język angielski. Podobnie było również w Nowym Sączu.

Trzeci dzień matur to tradycyjnie egzamin dojrzałości z języka obcego. Zdecydowana większość tegorocznych maturzystów wybrała język angielski.

Już po godzinie 11.00 można było zobaczyć przed sądeckimi szkołami średnimi, zdających, którzy egzamin maturalny z języka obcego nowożytnego mieli już za sobą.

„Sądeczanin” zapytał sądeckich maturzystów po wyjściu z sali, jak oceniają dzisiejszy egzamin?

- Pisałam maturę z języka angielskiego. Test był łatwy, jak ktoś przyłożył się to, myślę, napisał nieźle – powiedziała „Sądeczaninowi” Ania, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. – Jestem zadowolona. Matura była dosyć prosta. Odsłuchanie tekstu też było ok. Myślę, że dobrze mi poszło. Przede mną jeszcze egzamin dojrzałości z rozszerzonej biologii i egzamin ustny z języka polskiego.

Maturalny egzamin z języka obcego trwał dwie godziny.

- Egzamin z języka obcego już za nami. Szkoła nas dobrze przygotowała do matury – dodaje Weronika, kolejna absolwentka tej szkoły. - Język angielski był stosunkowo prosty. – Ja też nie miałem żadnych problemów z tym egzaminem. Większość zadań są to zadania zamknięte. Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego egzaminu, chyba najbardziej ze wszystkich egzaminów maturalnych, które pisaliśmy w ciągu tych trzech dni – dodają Damian i Mikołaj z II LO w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, że w tym roku egzamin dojrzałości w szkołach średnich publicznych i niepublicznych w Nowym Sączu zdaje ponad dwa tysiące absolwentów.

Za tegorocznych maturzystów trzymamy dalej kciuki.

([email protected], fot. IM.), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu