Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
30/11/2023 - 19:00

Jakie niespodzianki muzyczne szykują w Sylwestra 2023 w Muszynie?

W Muszynie Sylwester 2023 upłynie pod znakiem muzyki lachowskiej, która energią naładuje nas na kolejne 12 miesięcy. W koncercie wystąpi kapela Lachersi, gwiazdą będzie też Ewa Novel, specjalizująca się w bluesie. Każdy jej występ sceniczny to niezapomniane przeżycie.

W Muszynie noc sylwestrowa upłynie pod znakiem muzyki lachowskiej, która energią naładuje nas na kolejne 12 miesięcy. 31 grudnia w koncercie wystąpi kapela Lachersi. Niewątpliwie, muzycy zgrzeją wszystkich do tańca.

W 2012 roku, rodowici mieszkańcy ziemi sądeckiej - Tomasz Jarosz i Maciej Nieć utworzyli kapelę, promującą muzykę Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich.

Lachersi grają tradycyjne melodie lachowskie, ozdobione barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu, we współcześnie brzmiących aranżacjach. Utwory te mają oczywiście oryginalne teksty śpiewane gwarą. 

- Lachersi to inicjatywa reaktywowania muzyki, którą nasi przodkowie grali, śpiewali, tańczyli. - mówi lider zespołu Tomasz Jarosz. 

- Muzyka była w każdym domu, nucono ją pod nosem. Dzisiaj daje nadal mnóstwo radości tym, którzy mają okazje z nią obcować. 

Drugą gwiazdą sylwestrowego koncertu w Muszynie będzie Ewa Novel, wokalistka i autorka tekstów. Jest częścią duetu Novel & Wilk. Urodzona w Chicago, obdarzona niezwykle ciekawą barwą głosu, warsztat wokalny kształciła w Polsce i za granicą.

Specjalizuje się w muzyce blues. Znana z The Voice of Poland, wystąpiła w 7. edycji i była w drużynie Tomsona i Barona. W 2022 roku wzięła udział w programie Szansa na sukces, zaśpiewała wspólnie z Ireną Santor. W 2023 roku wystąpiła festiwalu w Opolu. 

Każdy koncert z jej udziałem to niezapomniane przeżycie, podczas którego daje się wyczuć pozytywną energię płynącą ze sceny. (MK), fot. arch. (MK), plakat. Dziękujemy za przesłanie błędu