Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
27/11/2019 - 13:55

Jest decyzja! Będzie skarga do sądu w sprawie błękitnego węgla

Władze Nowego Sącza zaskarżą do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzję Regionalnej Izby Obrachunkowej, która wstrzymała dopłaty miasta dla mieszkańców do błękitnego węgla. Czas naglił, bo miasto może złożyć taką skargę do 30 listopada.

Przypomnijmy, że na poprzedniej, bardzo burzliwej sesji rada nie wyraziła zgody na złożenie takiej skargi. W związku z tym pod znakiem zapytania stanął realizowany przez miasto program walki Nowego Sącza o czyste powietrze.

- Uchwałę o dopłatach do błękitnego węgla Rada Miasta Nowego Sącza podjęła jednogłośnie - mówił dzisiaj prezydent Ludomir Handzel, rekomendując dzisiaj ponownie ten wniosek. - Wszyscy radni byli wtedy za, bo wszyscy jesteśmy za tym, aby sądeczanie oddychali czystym powietrzem, aby mogli mieszkać w mieście, gdzie nie ma smogu i zanieczyszczenia. Niech decyzję RIO rozstrzygnie sąd. Przyjmiemy każdą decyzję sądu z pokorą.

Czytaj także: Skargi do WSA na decyzję RIO w sprawie błękitnego węgla nie będzie!

Prezydent Handzel zaznaczył, że trzeba zintensyfikować prace w różnych kierunkach w walce o czyste powietrze w Nowym Sączu. Komisja statutowo-prawna rady jednogłośnie zaopiniowała ten projekt uchwały.

Dzisiaj, na zwołanej sesji nadzwyczajnej radni dali władzom miasta zielone światło, aby zaskarżyć decyzję RIO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Trzynastu radnych zagłosowało za przyjęciem wspomnianej uchwały, dwóch radnych było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu.

[email protected]. Fot. IM., zdjęcie ilustracyjne - arch. Sadeczanin.info







Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)