Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
02/11/2020 - 19:15

Jest most, od jutra przystanki MPK w Kamionce Wielkiej wracają na swoje miejsce

Z mostu tymczasowego na Kamienicy można korzystać już od soboty, 30 listopada. Ale to nie jedyna dobra wiadomość dla mieszkańców „zamościa”, w tym Kamionki Wielkiej. Bo otwarty most oznacza również, że i kursowanie autobusów MPK wraca do normalności.

Jest most tymczasowy, od jutra przystanki MPK od jutra wracają na swoje miejsce

Koniec z karkołomnymi objazdami przez Mystków czy Popardową. Mieszkańcy „zamościa” mogą znów bez przeszkód dostać się do Nowego Sącza bez objazdów – most tymczasowy na Kamienicy jest już dostępny dla kierowców i pieszych.

Zobacz też: MPK znów zmienia rozkład przez zamknięty most na Kamienicy

Udostępnienie mostu ma też inne, dobre, konsekwencje. Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego od jutra, czyli od 3 listopada wracają na stary kurs  - znów będą obsługiwać wszystkie przystanki na trasie Kamionka Wielka – Nowy Sącz, które trzeba było wyłączyć z powodu mostu, co oznacza, że będą jeździć krócej i sprawniej. Chodzi oczywiście o linie 28, 35 i 37.

Poniżej znajdziecie szczegółowe rozkłady jazdy.
Linia 28
Linia 35
Linia 37

Jesteście też pewnie ciekawi co z kursami szynobusu, który został uruchomiony przez władze Małopolski w ramach komunikacji zastępczej. O tym napiszemy w osobnej publikacji. 

(e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu