Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
29/09/2022 - 10:10

Jest zielone światło dla wypłat dodatku węglowego w Nowym Sączu. Radni byli zgodni

Chociaż kierowały nimi różne motywacje i mają odmienne zdania w kwestii działań rządu, nowosądeccy radni jednym głosem podjęli uchwałę o wprowadzenie do budżetu miasta środków na realizację wypłat dodatku węglowego. Co to oznacza dla mieszkańców?

To może Cię zainteresować: Dopłaty do pelletu, gazu LPG i oleju. Gdzie złożyć wniosek w Nowym Sączu?

Kluczowa decyzja dla mieszkańców miasta, którzy ubiegali się o przyznanie dodatku węglowego, została podjęta na sesji w czwartkowy poranek, 29 września. Nowosądeccy radni mogli oddać swój głos podczas sesji zdalnej.

W porządku dzisiejszych obraz znalazły się dwie uchwały – zmiany w wieloletniej prognozie finansowej oraz w tegorocznym budżecie miasta. Zmiany te dotyczyły wprowadzenia do budżetu środków na wypłaty dodatku węglowego.

Nowosądeccy radni byli w tej kwestii jednomyślni. 20 radnych obecnych na sesji zagłosowało za przyjęciem uchwały. Nikt nie wstrzymał się od głosu, nikt nie zagłosował przeciwko zmianom. Jedna osoba była nieobecna.

Pomiędzy głosowaniami na sesji wywiązała się dyskusja dotycząca słuszności poczynań rządu. Jedni byli wdzięczni rządzącym za dbanie o finanse Polaków, inni z kolei mówili o tym, że „Polski Ład” to zabieranie samorządom 200 złotych i oddawanie 100 złotych. Mimo różnych przekonań, radni potrafili przemówić jednym głosem, wciskając przyciski „za”.

Do budżetu miasta trafiło 6 095 520 złotych. Środki te zostaną wypłacone mieszkańcom, którzy złożyli do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wnioski o przyznanie 3 tysięcy złotych. Przypominamy, że dokumenty można składać do 30 listopada 2022 roku.

Czytaj również: Nowy Sącz: MOPS przyjął już blisko 2 tysiące wniosków o dodatek węglowy.

Wspomniane uchwała wchodzi z dniem podjęcia, co oznacza, że w przeciągu najbliższych dni mieszkańcy otrzymają pieniądze z dodatku węglowego. – MOPS niezwłocznie przystąpi do realizowania wypłat – mówił Mariusz Smoleń w rozmowie z „Sądeczaninem”. Więcej można przeczytać tutaj: Co z pieniędzmi z dodatku węglowego? Już niedługo zaczną je wypłacać w Nowym Sączu

Osoby, które zażyczyły sobie wypłaty środków na konto bankowe prawdopodobnie otrzymają przyznane pieniądze jeszcze we wrześniu. Większość świadczeń zostanie wypłacona na początku października. ([email protected], fot. IM)Dziękujemy za przesłanie błędu