Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
20/11/2023 - 14:20

Jeszcze jesień czy już zima. Pogoda na tydzień dla Nowego Sącza

Tu i ówdzie zabieliło się w Beskidzie Sądeckim i fani zimowych sportów już zacierają ręce. Czy w tym tygodniu będzie padać śnieg? A jeśli nie, to czy niskie temperatury pozwolą na odpalenie śnieżnych armatek? Pogoda w najbliższych dniach będzie zmienna, z epizodami ocieplenia i ochłodzenia, zapowiadają synoptycy. Niemal codziennie możliwe będą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, a nawet marznącego deszczu.

Czy to by tylko zimowy epizod?  Weekendowa pogoda to wspólne "dzieło" zimnego wyżu z północy oraz niżu, który przesuwał się w tym czasie nad Europą Środkową w drodze na wschód  - wyjaśnia synoptyk TVN meteo  Tomasz Wasilewski i dodaje, że w tym tygodniu też czeka nas kolejna porcja zimnego, arktycznego powietrza.  

Czyta też Swojska kuchnia, wyśmienite miody i wina. Bajeczny zakątek pod Nowym Sączem [ZDJĘCIA] 

W poniedziałek w Nowym  Sączu termometry wskazują 6 stopni Celsjusza. Do końca dnia można się spodziewać przelotnych opadów deszczu. Na śnieg liczyć nie można .

We wtorek będzie nieco cieplej. Słupki rtęci dotrą do dziewięciu stopni, na śnieg nie ma co liczyć.  Zapowiada się kolejny dzień z deszczem.  W nocy temperatura spadnie poniżej zera.

Bliżej zimy będzie w środę.  Ledwie 3 stopnie Celsjusza pokazują w ciągu dnia pogodowe mapy dla Nowego Sącza.  Z wiszących nad miastem chmur popada deszcz ze śniegiem.  W nocy  ma być minus 5 stopni.

Czytaj też Nowy Sącz staje się miastem singli? Policzyli ilu jest u nas kawalerów, a ile panien. Wiadomo, kto jest górą  

W czwartek i piątek słupki rtęci powędrują do 7 stopni. To będą dwa  kolejne deszczowe dni. W sobotę zapowiada się powtórka z mokrej pogody. ([email protected]) fot. IM
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu