Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
23/05/2024 - 10:45

Już 90 lat służą Bogu i ludziom. Strażacy z Korzennej świętują jubileusz

Strażacy z Korzennej świętują 90-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej, która jest jedną z najbardziej wyszkolonych jednostek na terenie gminy Korzenna i od wielu lat działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Strażacy o każdej porze dnia i nocy zawsze chętnie śpieszą na ratunek osobom potrzebującym pomocy. To właśnie oni niejednokrotnie są pierwsi na miejscu pożaru, wypadku czy jeszcze innego zdarzenia. Jubileusz był dobrą okazją do przypomnienia historii jednostki i wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym strażakom.


Uroczystość rozpoczęła się zbiórką przy remizie i przemarszem do kościoła parafialnego w Korzennej na mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin. Podczas Eucharystii, której przewodniczył arcybiskup Juliusz Janusz, miało miejsce wprowadzenie do świątyni relikwii św. Floriana, które strażacy z Korzennej pozyskali z okazji swojego jubileuszu. 

Po mszy świętej kompania honorowa wraz z orkiestrą OSP Tęgoborze, mażoretkami z Niepołomic, pocztami sztandarowymi z zaprzyjaźnionych jednostek, udała się do znajdującej się przy remizie figury św. Floriana, aby złożyć kwiaty.


Dalsza część uroczystości odbyła się na amfiteatrze przy urzędzie gminy. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości Stanisława Wojtarowicza dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr1 w Nowym Sączu bryg. Jackowi Gucwie i przeglądzie pododdziałów, nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt, a wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy. 

Następnie organizatorzy przywitali zaproszonych gości, przedstawili krótki rys historyczny jednostki i wręczyli medale oraz wyróżnienia najbardziej zasłużonym druhom i druhnom z OSP Korzenna. Potem głos zabrali zaproszeni goście, którzy złożyli życzenia świętującym strażakom i przekazali im okolicznościowe prezenty.


Następnie na scenie koncertowali członkowie Zespołu Regionalnego Lipniczanie. Nie zabrakło również licznych atrakcji dla dzieci, dla których organizatorzy przygotowali darmowe lody i hot-dogi, pokazy wyposażenia samochodu strażackiego i dmuchańce.

Świętowanie zakończyła zabawa taneczna, którą poprowadził zespół muzyczny. ([email protected] fot. Kamila Kantor, Wiktoria Leśniak)

Wielki jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej. Strażacy już 90 lat służą Bogu i ludziom
Strażacy z Korzennej już od 90 lat ratują ludzkie zdrowie, życie i mienie. Uroczysty jubileusz był doskonałą okazją do przypomnienia historii jednostki i wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym strażakom.


Dziękujemy za przesłanie błędu