Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 2 marca. Imieniny: Halszki, Heleny, Karola
03/07/2023 - 13:50

KGW Moszczenica Niżna skradło serce samej Pierwszej Damie!

KGW Moszczenica Niżna z III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP wróciło ze specjalnym wyróżnieniem Komisji Konkursowej. I choć nasza ekipa z gminy Stary Sącz nie dostała się do ścisłego finału, to skradła serce samej Pierwszej Damie Agacie Kornhauser–Dudzie.

O udziale KGW Moszczenica Niżna w tej niezwykłej i bardzo prestiżowej rywalizacji pisaliśmy już w publikacji KGW Moszczenica Niżna walczy o nagrodę żony prezydenta RP! Trzymajcie kciuki!, kiedy nasze panie właśnie się szykowały do wyjazdu. Teraz możemy się z Wami podzielić kolejnymi informacjami.

Cała impreza odbyła się w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach i jak czytamy na oficjalnej stronie prezydent.pl.: - Pierwsza Dama odwiedziła wszystkich uczestników zmagań, oglądając okolicznościowe stoiska, słuchając regionalnej muzyki, podziwiając unikatowe rękodzieło i rozmawiając z gospodyniami i gospodarzami o bezcennym polskim folklorze i inicjatywach społecznych.

Zaznaczmy, że rywalizacja odbyła się już po raz trzeci a w tym roku tematem przewodnim były polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe a zaprezentowało je aż 16 KGW z całej Polski. Dziś – bo zgodnie z życzeniem naszych pań z Moszczenicy Niżnej trzymaliśmy to wcześniej w tajemnicy - możemy Wam już powiedzieć, że nasze koło zaserwowało tam m.in. „moszczeńską juhę”, z którą wygrało zeszłoroczny konkurs na tradycyjną potrawę regionalną w czasie Festiwali Lachów i Górali na Nakle! 

Tutej przyjedź, nawet wejdź, se pośpiewosz, dobrze zjesz! KGW „Rytrzanki” zaprasza na Nakło!

Z Otrębusów gospodynie wróciły z wyróżnieniem Komisji Konkursowej. – Tym razem co prawda bez podium, ale z nowym doświadczeniem i głowami pełnymi pomysłów do dalszego działania. Uważamy to za ogromny sukces, bo rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie a wszystkie Koła były świetnie przygotowane. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom! – nie kryją satysfakcji na swoim profilu na Facebooku.

- To był wspaniały dzień pełen pozytywnych przeżyć. Najważniejszym punktem programu było dla nas osobiste spotkanie z Małżonką Prezydenta, której szczególnie podobała się działalność naszego KGW.  Po wszystkich konkurencjach wzięliśmy udział w koncercie Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” co było dla nas wyjątkowym przeżyciem – relacjonują.

A my gratulujemy i już się nie możemy doczekać co tym razem KGW Moszczenica Niżna zaserwuje podczas kolejnej edycji Festiwalu Lachów i Górali na Nakle w Piwnicznej-Zdroju. ([email protected] Fot.: KGW Moszczenica Niżna Facebook) © Materiał chroniony prawem autorskim

KGW Moszczenica Niżna skradło serce samej Pierwszej Damie!
KGW Moszczenica Niżna z III edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP wróciło ze specjalnym wyróżnieniem Komisji Konkursowej. I choć nasza ekipa nie dostała się do ścisłego finału, to skradła serce samej Pierwszej Damie Agacie Kornhauser–Dudzie. (Fot.: KGW Moszczenica Niżna Facebook)


Dziękujemy za przesłanie błędu