Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
21/05/2020 - 14:15

Kiedy wybory prezydenckie? Premier Mateusz Morawiecki podał datę

Najpierw były spekulacje na temat terminu wyborów prezydenckich, teraz datę podał premier Mateusz Morawiecki. Czy do urn pójdziemy 28 czerwca?

Czy ta data jest ostateczna? Co powiedział premier Mateusz Morawiecki?

Czytaj też Jasnowidz znalazł w Sączu zwłoki teraz ma szokujące wizje wyborów na prezydenta

- Chcemy wypełnić nasze obowiązki konstytucyjne i przeprowadzić te wybory zgodnie z konstytucją i dzisiaj planujemy zrobić to na 28 czerwca. - Przytacza wypowiedź premiera  serwis planeta.pl. - Późniejszy termin nie byłby wskazany, ponieważ potem do 6 sierpnia kończy się kadencja prezydenta i z terminów, które potem wynikają z prawa, mogłoby to oznaczać, że ogłoszenie ostateczne wyborów, czy zatwierdzenie wyborów przez Sąd Najwyższy, przeciągnęłoby się poza ten termin - powiedział Morawiecki

Na razie jeszcze nie wiadomo, kiedy termin wyborów zostanie oficjalnie ogłoszony. Jak na razie 10 maja Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła, że wybory nie odbyły się, bo obywatele nie mogli głosować. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powinna w terminie 14 dni od opublikowania ich uchwały podać datę wyborów. Na razie tego nie zrobiła. Nie została też opublikowana uchwała.

Czytaj też Firmy zwalniają ludzi, tną w kryzysie pensje, a w sądeckim ZUS… dają podwyżki 

- Tutaj dokonują się na pewno analizy, które są ważne po to, żeby wiedzieć dokładnie, czy w obecnych okolicznościach, już teraz jest ten moment, żeby ta uchwała mogła zostać opublikowana – komentował sytuację  Morawiecki.

jagienka.micjalik@sadeczanin.info fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu