Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
28/01/2020 - 09:55

"KNS-ów" po parkowaniu poznasz? Parkingowy szowinizm rośnie w siłę

Ten tytuł to oczywiście prowokacja, ale coś na rzeczy jest, że mieszkańcy Nowego Sącza gustują w sarkaniu i wytykaniu wszystkich przewinień kierowców z rejestracją spoza miasta, ale z powiatu nowosądeckiego, czyli – jak to się w Nowym Sączu mówi – „KNS-ów”. Czy słusznie?

KNS-ów po parkowaniu poznasz? Parkingowy szowinizm rośnie w siłę

To, że parkować w sposób widoczny na zdjęciach nadesłanych przez naszego Czytelnika nie można - jest oczywiste i nie podlega dyskusji. Jednak już komentarz do zdjęć sugerujący, że tak parkują przede wszystkim mieszkańcy z podsądeckich wiosek już zdecydowanie mija się z prawdą. Gdy publikujemy zdjęcia „świętych krów” zawsze zamazujemy tablice rejestracyjne, bo taki obowiązek nakłada na nas prawo. Jednak z całą mocą możemy zaznaczyć, że są to tablice nie tylko z powiatu – naszego czy limanowskiego, o których z kolei mówi się – Kalifornia – ale również z Nowego Sącza. Proporcje są niemal równe.

Zobacz też: Ta to ma tupet. „Święta krowa” zastawiła przejście dla pieszych

KNS-ów po parkowaniu poznasz? Parkingowy szowinizm rośnie w siłę

Inna rzecz, że podobny podział – na „KNS-ów” i tych z miasta jest co najmniej sztuczny. Bo to właśnie mieszkańcy podsądeckich wiosek są w dużej mierze pracownikami największych sądeckich firm, których podatki zasilają budżet Nowego Sącza. To oni są klientami sądeckich sklepów,  galerii czy firm usługowych i zasilają ich portfele ich właścicieli z Nowego Sącza.

A mimo to – w ślad za wprowadzeniem Karty Nowosądeczanina – spychamy ich na margines sądeckiej społeczności – bo „KNS-y” płacą za cały czas parkowania a nowosądeczanie już nie, bo „KNS-y” płacą za bilety MPK a nowosądeczanie jeżdżą autobusami spółki za darmo.

Czy w podobnej sytuacji wypada stygmatyzować ich w kwestii nieprawidłowego parkowania? Wykroczenia drogowe i głupota oraz brak wyobraźni granic terytorialnych nie znają.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: CzytelnikDziękujemy za przesłanie błędu