Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
12/02/2017 - 21:05

Kobieta napadnięta w Parku Miejskim. Krzykiem spłoszyła napastników

Trzech napastników próbowało wczoraj w Parku Miejskim w Limanowej wyrwać torebkę 69-letniej kobiecie. Napadnięta zażarcie broniła się i głośno krzyczała wzywając pomocy. Sprawcy uciekli.

Do zdarzenia doszło po południu, około godz. 16.00. Starsza kobieta o tej porze przechodziła przez limanowski park. W pewnym momencie zaczepiło ją trzech mężczyzn. Napastnicy zaczęli szarpać ją za ubranie. Próbowali wyrwać jej torebkę.

Doszło do szamotaniny między ofiarą, a sprawcami.

- Kobieta broniła się i głośno krzyczała – powiedział portalowi Sądeczanin.info. st. asp. Stanisław Piegza po. rzecznika limanowskiej policji. – Nie wypuszczała torebki z rąk. Podczas tego zajścia udało się jej zadzwonić na numer alarmowy i wezwać pomoc.

Napastnicy widząc taką postawę 69-latki uciekli w kierunku centrum miasta. Informacja o tym, co zdarzyło się w Parku Miejskim została przekazana do patroli pełniących służbę na terenie Limanowej.

W centrum miasta bardzo szybko zaroiło się od funkcjonariuszy. Mundurowi, dysponując opisem sprawców, przeczesywali ulica po ulicy.

Zobacz także: Karambol czterech aut na Limanowszczyźnie

- Przed jednym ze sklepów w Rynku policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20, 24 i 33 lat. Są oni podejrzewani o usiłowanie rozboju – dodaje policjant.

Wszyscy zatrzymani trafili do aresztów limanowskiej komendy.

Napadniętej kobiecie na szczęście nic się nie stało. Sprawcy nie zdołali zabrać jej torebki.

Za usiłowanie rozboju grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(MACH), Fot. KMP w Nowym Sączu – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)