Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
12/09/2020 - 06:30

Kolejne szkoły przechodzą na pracę zdalną albo hybrydową

Kilkanaście dni po rozpoczęciu roku szkolnego również i w naszym regionie są szkoły, które z uwagi na potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem przechodzą na pracę zdalną, albo wdrożyły tryb pracy hybrydowej. Zdecydowanie więcej jest ich na Limanowszczyźnie.

W trybie zdalnym nowy rok szkolny witały najpierw cztery podstawówki w gminie Łukowica, bo okazało się, że u jednej z nauczycielek, uczących w tych placówkach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Mowa o szkołach w: Łukowicy, Jastrzębiu, Jadamwoli i Świdniku.

Czytaj także: Nowy Sącz: Jedna klasa w I LO im. Jana Długosza ma zdalne nauczanie. Dlaczego?

Do wczoraj w trybie zdalnym funkcjonowała także szkoła w Olszówce w gminie Mszana Dolna. Powód? U jednej z nauczycielek uczących w tej szkole również wykryto SARS CoV-2.

W tryb pracy zdalnej musieli przejść od wczoraj także wszyscy uczniowie i nauczyciele jednej ze szkół w Słopnicach. W tej placówce potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednej osoby z grona pedagogicznego.

Natomiast od poniedziałku w formie hybrydowej będzie pracowała szkoła podstawowa w Laskowej.  Nauczaniem zdalnym zostanie objętych kilka klas. Powód. Potwierdzony jeden przypadek zakażenia w gronie pedagogicznym. Pozostałe klasy będą uczyły się stacjonarnie, czyli w szkole.

Dyrektorzy tych placówek konsultowali decyzję o przejściu na tryb pracy zdalnej bądź hybrydowej z Renatą Tokarską, powiatowym inspektorem sanitarnym w Limanowej.

- Szkoła w Słopnicach będzie objęta zdalnym nauczaniem przez kilka najbliższych dni – mówi Renata Tokarska.

Czytaj także: Nauczycielka zakażona koronawirusem. W szkole w Olszówce nauka zdalna

Przez najbliższe kilka dni w domu będą uczyli się też uczniowie kilku klas ze szkoły w Laskowej.

W Nowym Sączu zdalnym nauczaniem objęci są uczniowie jednej klasy w I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu oraz kilku nauczycieli.

(i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.)Dziękujemy za przesłanie błędu